Kralupy - Hokejistky pražské Slavie napodobily své mužské kolegy a také ukončily svou pouť letošní Ligou mistrů před branami finále. Utkání s Finkami i Kazaškami, ve kterých se rozhodlo o nepostupu pořádajícího družstva, ukázala, kolik práce vykonala ženská Slavia za poslední dvě sezony a že s ní musí v Evropě počítat.

Na úvod semifinálové skupiny odehrály Slavistky hodně vyrovnané utkání s finským Espoo. Po výsledku 1:2 odešly poraženy, i když za výkon se stydět nemusely.

Sobotní utkání bylo i pro kazašský Aisulu Almaty klíčové. Jako první se radoval soupeř, ale Slavia ukázkovou akcí Friesen a Creary ještě do první přestávky srovnala a moc nechybělo, aby šla do kabiny s jednobrankovým vedením. Hned v úvodu druhé třetiny domácí hráčky inkasovaly dva nešťastné góly a to se jim stalo osudné.

Ve třetí třetině sice Slavistky hodně tlačily, pálily ze všech možných pozic, ale za zády kazašské brankářky skončila jediná střela. V přemíře snahy naopak Pražanky ještě jednou inkasovaly a zastavily se tak znovu před branami finále.

Zklamání svěřenkyň Karla Manharta alespoň částečně zmírnila nedělní desítka do sítě dánského Herlev Hornets, po které si hráčky vysloužily potlesk diváků. Vedle nádherného poháru za třetí místo putovalo do Slavie i ocenění Petry Šmardové nejlepší gólmankou.

„Slavia byla oceněna za pohostinnost a bezchybnou organizaci turnaje generálním sekretářem německého hokejového svazu Michalem Pfuhlem i všemi zúčastněnými. Byl oceněn i výkonnostní vzestup celku a konstatováno, že při nastaveném výkonnostním růstu se Slavia již brzy dočká účasti mezi nejlepšími, kam zatím jen nahlíží,“ poděkoval hráčkám za vzornou reprezentaci klubu i celé ČR manažer ženské Slavie Jiří Němec.

Slavia Praha-Espoo Blues (FIN) 1:2
Branka Slavie: Holešová. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1.

Aisulu Almaty (KAZ)-Slavia Praha 4:2
Branky Slavie: Friesen, Creary. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:1.

Slavia Praha-Herlev Hornets (DEN) 10:0
Branky: Manhartová 3, Jandíková, Creary, Friesen, Veličková, Holešová, Pancáková, Fialová. Třetiny: 3:0, 2:0, 5:0.