Mělník / Od pátku do neděle se mělnický zimní stadion potřetí stane dějištěm konfrontace mladých hokejistů z několika zemí. Letos se počet účastníků mezinárodního turnaje o putovní pohár města Mělník smrsknul z osmi na šest, opět ale nechybí týmy z kolébky hokeje Kanady. Podrobnosti o chystané akci zodpověděl ředitel turnaje a sekretář pořádajícího HC Junior Rostislav Příhonský.

Můžete představit účastníky?
Třetí ročník je určen pro hráče narozené v roce 1995 a mladší. Turnaje se tradičně účastní dva výběry z Kanady, Western Canadian Select Wolves a Western Canadian Select Grizzlies (loňští vítězové), kteří jsou v Mělníku na týdenním kempu. Letos na Mělníku nově přivítáme i tým za Švédska, z předměstí Stokholmu, HC Flemingsberg, který se na týdenní kemp usadil v Teplicích. Zástupci českého hokeje k nám přijedou ze severu i z jihu Čech, a jsou to Bílí Tygři Liberec a IHC Komterm Písek. Šestým účastníkem turnaje je pořádající HC Junior Mělník (loni poslední), sestavený z hráčů mateřského klubu a posílený o pět hráčů z Kladna.

Jaký bude hrací systém turnaje?
Netradičně se hraje v šesti účastnících systémem každý s každým. Týmy na prvním a druhém místě sehrají v neděli od 17 hodin finále o konečné vítězství. Z důvodu nedostatku finančních prostředků se nám nepodařilo přilákat zájem slovenských klubů, které k nám tradičně jezdily - Dukla Trenčín (vítěz prvního ročníku), HC Slovan Bratislava.

Kdo všechno se podílí na uspořádání tak náročné akce?
Rád bych touto cestou i poděkoval našim partnerům, bez jejichž finanční pomoci by se tato ojedinělá akce nemohla na mělnickém zimním stadionu uskutečnit. Jsou to hlavní partner skupina ČEZ, dále město Mělník, I. G. D. Z. Investment Group, RDÍ Press, Kooperariva, Vitana, WENDY, Viotana a HC Hvězda Praha.

Asi očekáváte kvalitní konkurenci?
Týmy budou velmi kvalitní a vyrovnané, navíc v systému, kdy hraje každý s každým, může do finále postoupit i tým, který dvakrát prohraje.

Koho tipujete na celkového vítěze?
Minulý ročník vyhrál výběr Kanady - W. C. S. Grizzlies a letos mají opět silný tým. Ale Bílí Tygři z Liberce a Písek přijedou do Mělníka s cílem vyhrát a ani náš domácí tým nevypadá špatně, takže uvidíme v naděli večer, jak to dopadne.

Program turnaje

PÁTEK: 16.15 Flemingsberg (SWE) - Liberec, 18.00 Mělník - Písek.
SOBOTA: 7.30 W.C.S. Wolves (CAN) - W.C.S. Grizzlies (CAN), 9.15 Mělník – Liberec, 11.00 Písek – W.C.S. Grizzlies, 12.45 Flemingsberg – W.C.S. Wolves, 14.30 Liberec – Písek, 16.15 W.C.S. Grizzlies – Flemingsberg, 18.00 W.C.S. Wolves – Mělník, 19.45 Písek – Flemingsberg.
NEDĚLE: 7.30 Mělník – W.C.S. Grizzlies, 9.15 Liberec – W.C.S. Wolves, 11.00 Flemingsberg – Mělník, 12.45 W.C.S. Grizzlies – Liberec, 14.30 W.C.S. Wolves – Písek, 17.00 finále.