V dramatické koncovce rozhodla o vítězství Poděbrad tvrdá střela Maliny 57 vteřin před závěrečnou sirénou.

První třetina byla ve znamení aktivity Buldoků. Hosté z Poděbrad si v prvním dějství vytvořili několik slibných příležitostí, které bez problémů zlikvidoval neratovický brankář Pavel Kresta.

Ve druhé části hry přišly dvě hrůzostrašné minuty, které rozhodly o dalším vývoji utkání. Buldoci přišli o dvoubrankové vedení a dovolili Poděbradům otočit skóre. Nejprve se ve 29. minutě ze samostatného úniku trefil přesně Pácala. O minutu později se po chybě v obranném pásmu domácích dostal k puku tentýž hráč a překonal Pavla Krestu podruhé. Než si diváci uvědomili, že je vyrovnáno, vystřelil od modré Pozník a puk opět skončil v síti. To už bylo moc i pro trenéra Martina Chabadu, který v oddechovém čase své hráče uklidnil. Pro neratovického brankáře to byl poslední moment na ledě a byl vystřídán Davidem Šilhavým. Buldoci se nevzdali a mezi 34. až 37. minutou si vytvořili tři velké šance k vyrovnání.

Zásadní moment přišel v úvodu poslední třetiny. V signalizované výhodě vyrazil na zteč útočník Buldra a přesnou střelou dostal hosty do dvoubrankového vedení. Ani za tohoto stavu Buldoci nesložili zbraně a hnáni domácím publikem se utkání snažili ještě zvrátit.

V závěrečných minutách se Buldoci mohutně tlačili před Krále, jenže poděbradští se odvážně vrhali do všech jejich střel. Zdálo se, že zápas budou rozhodovat samostatné nájezdy, jenže v závěru Malina přesným golfákem poslal hosty opět do vedení. Krutý výsledek nezměnila ani závěrečná power play Buldoků. Škoda zbytečné strkanice hráčů obou týmů po závěrečné siréně utkání, které přineslo řadu dramatických okamžiků a skvělou pozvánku na příští utkání Buldoků.

Dušan Kudela