S Dvorem Králové půjde v podání Junioru o reprízu z loňského roku. Tehdy si v kvalifikačních zápasech týmy oplatily vyhraná utkání na ledě soupeře.
Mělník úvodní porážka nerozhodila, v dalších kolech zdolal bez inkasovaného gólu dvakrát Cheb, a když si domácí nezdar s Lomnicí na závěr vynahradil na jejím ledě, pokračoval do přímého dvojutkání o účast ve třetí nejvyšší soutěži.

S českobudějovickým klubem David Servis, disponujícím několika hráči se zkušenostmi z extraligy, Mělničtí odehráli dvě vyrovnané bitvy. Ambiciózní Jihočeši rozhodli o postupu domácí výhrou 4:2, odveta na soutoku skončila smírně 4:4.

Čtěte také: Mělník porazil Slaný i počtvrté v sezoně a slaví druhý titul v řadě

Jak si nakonec přemožitel Mělníka ve druhé lize vedl? Po odchodu řady hráčů se základní částí víceméně protrápil, předposledním místem v desetičlenné skupině střed těsně unikl bojům o udržení.

Snadná cesta nečeká tým trenéra Boháčka ani letos. Letňany jsou jasnými vládci otevřeného pražského přeboru, kterého se účastní například i Roudnice nad Labem nebo Lomnice nad Popelkou. V konkurenci celkem osmi týmů Letci prohráli jediný z celkem jednadvaceti zápasů. Zřejmě jen vlastní motivace byla jejich největším soupeřem i v právě vrcholící nadstavbě. V kvalifikaci ji ale klub, jehož nejslavnější odchovanec Jakub Vrána působí v NHL, určitě nebude postrádat.

Dvůr Králové se loni účastnil kvalifikace jako vítěz základní části přeboru Královéhradeckého kraje a hrál současně na dvou frontách. Tentokrát se mu už podařilo svou soutěž po deseti letech vyhrát, když ve finálové sérii v nejkratším možném čase oplatil Náchodu porážku z loňska.

Podobně jako Mělník hnala také celek z Trutnovska za úspěchem více než tisícová návštěva, dají se tedy čekat střety s velmi bouřlivou diváckou kulisou. Jednou z opor HC Rodos je i Jaroslav Polák, který v bohaté kariéře ochutnal za Plzeň i nejvyšší soutěž.

Čtěte také: Kašák vystřílel obhajobu. Podruhé se nám už do Slaného nechtělo, hlásil

Závěrečný účastník mělnické kvalifikační skupiny vzejde z dvojice Louny – Kadaň B. Finalová série Ústecké ligy má ve středu na programu teprve druhý zápas. K prvenství lépe vykročil Slovan, který na úvod vyhrál 5:0. Pokud rezerva prvoligových Trhačů srovná na domácím ledě stav, protáhne se série až do neděle.

V Mělníku se každopádně hodlají na druhý vrchol sezony připravit a netrápí je ani vzpomínky na to, že jim loni druhá liga unikla jen těsně. „Chceme hrát zápas od zápasu a vyhrávat. Uvidíme, kam se dostaneme. Doma jsme dlouho neporažení, tak to snad potvrdíme i v kvalifikaci," věří útočník Pavel Kašák, který vítěznými góly ve finále se Slaným tým do kvalifikace poslal.