„V druhé lize se hraje rychlejší hokej. Jsou tady zkušenější hráči a atraktivnější utkání," uvedl s tím, že se těší třeba do Tábora, kam chodí na zápasy k dvěma tisícovkám diváků. Oba týmy se navíc spolu s dalšími třemi aktuálně dělí o vedoucí příčku nesmírně vyrovnaného čela soutěže, i když Řisuty mají odehrán nejvyšší počet zápasů.

K ještě lepšímu bodovému by mohly pomoci góly Šubrtovy formace, jež ale zatím střelecky tápe. Na kontě má jen čtyři zásahy, přičemž Šubrt na svůj první v třetí nejvyšší soutěži stále čeká. „Naše spolupráce je dobrá, jen bychom potřebovali zlepšit produktivitu v zakončení. Šance máme veliké, brána je však pro nás začarovaná. Už bychom to měli prolomit," poznamenal odchovanec mělnického hokeje, který si zahrál také v mládežnických týmech Mladé Boleslavi.

Dlouho čekalo na gól také jeho křídlo Šimon Náprstek. Na druhé straně hraje dvaadvacetiletému centrovi Ladislav Vlček. „Hrát vedle tak výborného hokejisty je pro mne velká zkušenost. Rád poradí a hodně nám tím pomáhá," pochvaloval si spolupráci s bývalým extraligovým hráčem Kladna.

Šubrt ale musel dvě utkání vynechat, protože v duelu s Jabloncem zastavil soupeřovu střelu obličejem. Bolestivým důsledkem byly čtyři ulomené zuby, jeden vyražený a k tomu patnáct stehů! Do smíchu mu samozřejmě dlouho nebylo. „Opravdu jsem se nemohl smát, teď už to ale celkem jde, protože mi vyndali stehy. Začal jsem také s tréninkem," přiblížil Šubrt a dodal, že jeho obličej bude chránit štít a čelisti košík.

Druholigové celky jsou pro něj velkou neznámou. Přáním subtilního forvarda je udržet se v řisutském mužstvu a nabírat zkušenosti. Šubrt studuje soukromou vysokou školu zaměřenou na sport a v létě si vyzkoušel thajský box. „Je dobrý na kondici a určitě bych ho použil, kdybych se musel při hokeji někomu bránit," pousmál se.