To bylo drama! Junior v premiéře přetlačil Slaný

Mělnicko - Start zvládli obstojně. Hokejisté Junioru Mělník v prvním zápase krajské ligy hostili Lev Slaný. Svého soka přetlačili v dramatickém zápase 6:5 v prodloužení a slaví zisk prvních dvou bodů.

18.9.2017

Junior si v prvním zápase sezony připsal dva body.Foto: Junior Mělník

Začátek utkání mezi Mělníkem a Slaným zbrzdila dopravní zácpa, ve které se ocitla dvojice rozhodčích. A s malým zpožděním se zprvu nejlépe popasovali hosté, kteří už v první minutě vedli díky bombě Nováka.

Junior na vyrovnání nemusel čekat dlouho, poprvé rozjásal dvoustovku diváků zkušený Příhoda. Ten využil perfektní práce spoluhráče Petra Litery a dorazil puk za záda Matouška. Po prvním gólu Mělníka v nové sezoně se následně blýskl domácí brankář Vokurka, který vychytal v samostatném úniku útočníka soupeře.

Domácí v obranné fázi hodně tápali, absence Drábka, Pokorného či Nesládka byla znát. Lev slabých chvil v defenzivě využíval, v osmé minutě dorazil puk do domácí svatyně Kolář. I na tuto trefu ale Junior odpověděl poměrně rychle – Verneka naservíroval Tomáši Havlovi přihrávku před branku a mělnický střelec v kleče srovnal na 2:2.

Na začátku druhé dvacetiminutovky měl gól na hokejce znovu Tomáš Havel, pěknou individuální akci ale zneškodnil pozorný Matoušek. Zanedlouho neuspěl se svým blafákem David Kratochvíl, a když v další velké šanci minul i Cafourek, udeřil Lev. V polovině hrací doby domácí hráč zalehl v brankovišti puk a sudí nařídil trestné střílení. To Sekerka úspěšně zvládl a vrátil hostům vedení.

V závěru prostřední třetiny se Junior dočkal opět vyrovnání, bleskový protiútok zakončil Litera. A to nebylo vše – Mělník se před druhou přestávkou dostal do výhody, v přesilovce dorazil střelu Havla za bezradného Matouška Martin Příhoda.

Lev se v závěrečné části prezentoval aktivnějším hokejem a přišlo zasloužené vyrovnání – tři minuty před koncem počtvrté propálil Vokurku David. Nabuzený soupeř udeřil ještě jednou, minutu a půl před koncem přiblížil Slaný k vítězství dvougólový Sekerka.

Mělnický trenér Boháček sáhl ke hře bez brankáře a ta se týmu naštěstí vyplatila! Zápas poslal do prodloužení David Šubrt, který si povedeným úderem puku ve vzduchu připsal svůj první gól sezony.

Do prodloužení poslal kormidelník mělnické střídačky hodně odvážně trio útočníků. Tah však vyšel dokonale – po necelé minutě vystřelil bonusový bod Junioru z dorážky Tomáš Havel.

Junior Mělník – Lev Slaný 6:5 pp. (2:2, 2:1, 1:2 - 1:0). Branky a nahrávky: 3. Příhoda (Litera, Šubrt), 10. T. Havel (Vernek, Prejza), 39. Litera (Vernek, Šubrt), 40. Příhoda (T. Havel, Šubrt), 60. Šubrt (Vernek, Příhoda), 61. T. Havel (Příhoda, Šubrt) - 1. Novák (Kubinčík, Lapáček), 8. Kolář (Vlček), 33. Sekerka, 57. David (Sekerka), 59. Sekerka (Kubinčák). Vyloučení: 6:11. Využití: 2:1. Diváci: 200.

Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Novák, Cicvárek, Kubica, Cafourek, Krejsa, T. Havel, D. Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Vernek, Kratochvíl, Novotný, Heran.

Autor: Jan Pechánek

18.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Po hodině a půl, kdy lidé po celém okrese vhazovali do uren svoje hlasy, mělo například v Jeviněvsi odvoleno 24 voličů ze 172 možných. Přitom právě Jeviněves byla v předminulých volbách obec s největší volební účastí na celém Mělnicku.
32

KRÁTCE: Vysoká účast byla překvapením

Volební místnost v Hlízově.
110

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

OBRAZEM: Druhý volební den na Mělnicku

Mělnicko - Přinášíme vám fotografie z druhého volebního dne do poslanecké sněmovny.

Voliči čekali na otevření volebních místností už čtvrt hodiny předem

Mělnicko /FOTOGALERIE/ – Voliči na Mělnicku netrpělivě čekají na výsledky letošních voleb s nadějí, že jim tentokrát zajistí poslance, pocházejícího přímo z jejich regionu. Při posledních volbách v roce 2013 totiž postrádalo právě Mělnicko domácího zástupce dolní komory parlamentu.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Mělník, Neratovice - Prohlédněte si miminka, která se nově narodila v mělnické a neratovické porodnici.