Pokud Mělničtí na domácím ledě nic nepodcení, nemělo by jim finále uniknout. V úvodním utkání totiž měli na černošickém ledě až nečekaně navrch. Potvrdili tak předzápasová slova trenéra Boháčka, že porážky ve vzájemných zápasech v základní části jsou už zapomenuty. Přičinil se o to střelecky opět excelující Tomáš Havel, který si po necelém týdnu zopakoval hned ve druhém utkání po sobě hattrick. Druhým a dvougólovým střelcem večera se stal Daniel Pištej.

Hostům v utkání zřejmě nejvíce zatrnulo během úvodní třetiny, kdy to po tvrdém střetu nevypadalo dobře s kolenem Davida Chvátala. V dalším průběhu se ale na led vrátil, a nerozšířil tak seznam absentujících hráčů, čítající kapitána Fialu, Stinku či Nesládka.

„Zápas byl poměrně jednoznačný. Byli jsme podstatně lepší. Na Černošicích byl patrný až přílišný respekt," poznamenal k utkání manažer HC Junior Viktor Šebík, který věří, že odveta by se měla změnit v oslavu postupu. „I když ve sportu je všechno možné, měli bychom si to pohlídat."

Ve druhém semifinále jsou blíže finále Velké Popovice, které vyhrály úvodní duel nad Jesenicí 4:1. 

Černošice - Mělník 2:5
Třetiny: 0:2, 1:2, 1:1.
Branky: 26. Kahánek (Hofmeister, Suchý), 45. Kahánek (Staněk) - 8. Pištej (Vernek), 17. Havel, 27. Pištej (Kašák), 28. Havel (Pokorný), 47. Havel
Mělník: Vokurka - Krejsa, Prejza, Pokorný, Brožovský, Nový, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Novotný, Pištej.