Jak jste viděl dnešní utkání?
Byli jsme dost oslabení, takže pro nás to byl urputný boj. Myslím, že jsme tady ostudu neudělali a prezentovali se dobrým výkonem.

Čím to, že se dokážete zrovna proti Mělníku nabudit k takovému výkonu?
Nemyslím, že je to jenom proti Mělníku. I minulý týden proti Boleslavi jsme hráli velice dobře a prohráli jsme na nájezdy. Potýkáme se s tím celou sezonu, že vedeme dva tři nula, kolikrát ještě v půlce zápasu, ale pak prohráváme, třeba na nájezdy. Je to u nás asi trochu o psychice, i když Mělník nás dneska tlačil. Ale myslím, že jsme úplně nepropadli. Druhou třetinu a do půlky třetí, kdy jsme ještě měli síly, jsme je do šancí moc nepouštěli a nebyl to tak špatný hokej. Naopak pro diváky bylo velice atraktivní, že to mělo ten náboj až do poslední minuty.

V úvodní třetině jste asi nejen domácí zaskočili vedením 2:0…
To asi ano, to jsme ani my nečekali v tom nejlepším scénáři. Myslím, že jsme domácí trochu překvapili. U nás jsme to zabetonovali a hráli na brejky. Dvakrát nám to vyšlo, že jsme obě situace zakončili a proměnili, což je hodně dobré.

Utkání nakonec domácí rozhodli v přesilovce pět na tři. To se dá asi těžko bránit, že?
Je to těžké. Nepsané hokejové pravidlo říká, že kdo neproměnění přesilovku pět na tři, nezaslouží si vyhrát. My jsme ji neproměnili, domácí ano.

Vyzdvihl byste dnes ve vašem týmu nějakého jednotlivce?
Myslím, že dneska určitě ne. Počínaje gólmanem, který tam měl nespočet zákroků, si celé mužstvo zaslouží obrovský dík. Byl to bojovný výkon a opravdu týmová práce. Jak jsem řekl i hráčům, že jsem byl na ně dnes za jejich výkon pyšný. Na to, v jaké jsme tu byli sestavě, tam nechali všechno.

Ve třetí třetině došlo k dramatickým chvílím i přímo vaší střídačce. Co se přesně stalo?
Náš hráč Jakub Šarše dostal v osobním souboji úder do hlavy a má slabý otřes mozku. Na střídačce trochu kolaboval. Díky rychlému ošetření je v pořádku. Takový je hokej.

Plusem naopak musela být atmosféra, kterou vytvořilo více než pět stovek diváků. Co jste na ni říkal?
Parádní, výborná, hodně lidí… Hokej se hrál úplně jinak. Atmosféra zápasu strašně pomohla. I nás to hodně nabudilo. Mělníku se tady musí hrát opravdu dobře, když má takové fanoušky.