Čím to, že se vám zatím výsledkově nedaří?
Zápasy zbytečně prohráváme o gól. Hrozně nás nahlodalo první utkání, kdy jsme vedli 4:1 a po nesmyslném ataku ze strany soupeře, který nás začal kontrolovat (o první přestávce rozhodčí na popud hostů z Poděbrad konfrontoval všechny hráče – pozn. autora) a vyvedl z míry, jsme prohráli. Od té doby jsme dole a chybí nám sebevědomí a víra v sám sebe. Nedáváme branky, přitom máme spoustu vyložených šancí. Dostali jsme se pod deku. Vést 4:1 a prohrát 4:5 je hodně nepříjemné. I když to není jen tento důvod, tak hlavách to je a hodně nás to na začátku dostalo dolů.

Nebojíte se opakování předminulé sezony, kdy jste spadli?
Obávám a strašně, protože se dostáváme do stejné situace. Předloni jsme taky asi šestnáct nebo sedmnáct zápasů nevyhráli. Pak sice přišla změna, ale už se to nepodařilo zachránit. Proto teď zbrojíme a bojíme se toho. Každá prohra je další dekou a jen to prohlubuje. Na druhou stranu je tu ale i rozdíl v tom, že neprohráváme výrazně a v utkáních nejsme horší. Prostě je to v hlavách. Nedáváme góly. Nemáme sebevědomí. Stále to ale je v našich silách. Věřím, že to zlomíme, podaří se nám někomu nastřílet tři čtyři góly, obrátí se to a začne nám to tam padat.

Jaké jste si vlastně kladli před soutěží cíle?
Určitě byl cíl zachránit se a případně zkusit se probojovat do prvního kola play-off.

Předpokládám, že nyní už vám jde jen o holé přežití…
Jasně. To je prvořadý cíl. Zachránit se a stabilizovat. Pracujeme pořád s hodně mladým mužstvem a cílem je i dlouhodobá perspektiva.

Jak moc se obměnil kádr mužstva po postupu?
Jedinou změnou je příchod nového obránce Martina Davida, který hrál ve Slaném a je rodákem z Kralup. V září se vrátil také brankář Exner, který tu vyrůstal. Jinak až na odchody asi dvou hráčů, kteří už na to neměli, jde o stejný tým s minimálními změnami.

Sobotní soupeř z Mělníka asi nebude tím pravým na odraz ze dna, že?
Dá se to tak říct. Ale myslím, že naopak můžeme využít toho, že neprohráli. Navíc je to derby a mohli by nás snadno podcenit. Už v předloňské sezoně, kdy přijeli sebevědomě, jsme je porazili. Mohlo by se to opakovat, což by pro nás bylo dobrým odrazovým můstkem.