„Zachránili jsme se na poslední chvíli díky výkonům v posledních domácích zápasech. Důležité bylo rovněž přesvědčivé vítězství 4:0 ve Vlašimi, která hrála rovněž o sestup. Takže se záchranou v soutěži jsme určitě spokojeni. Osobně jsem si nedokázal představit, že bychom sestoupili,“ říká hlavní trenér Dušan Sikela, který spolu s asistenty Petrem Hokešem a Romanem Šarbochem a vedoucí mužstva Otou Pátkem tvoří realizační tým mužstva.

Jak jste spokojeni s umístěním na desátém místě?
Vzhledem k průběhu sezony jsme rádi, že jsme se zachránili. Před sezonou jsme se chtěli pokusit zlepšit loňské desáté místo.

Jak moc tento výsledek ovlivnil výpadek kvůli karanténě na konci loňského roku?
Tato karanténa hodně ovlivnila letošní sezonu. Prakticky měsíc jsme nestáli na bruslích, netrénovali, a to ovlivnilo naši hru při zápasech po karanténě. Ostatní mužstva byla rozehraná a my jsme začínali prakticky od nuly.

Asi není příjemné dohrávat zápasové manko a hledět na soupeře z posledního místa?
V krajském přeboru je určitě náročné hrát dva zápasy za týden. Je to o to složitější, když víte, že musíte bodovat, protože jste poslední s velkou bodovou ztrátou. Proto si moc cením, že se mužstvo dokázalo zvednout a zachránit se v soutěži.

Od minulých sezon se vaše umístění téměř neliší. Co očekávat do budoucna? Zlepšení, nebo pád do propasti sestupu, nad kterou jste i letos balancovali?
V loňské sezoně jsme skončili desátí a moc spokojeni jsme nebyli. Myslím, že letos byla soutěž určitě kvalitnější než loni. Proto si vzhledem k problémům, které jsme měli, letošního desátého místa cením. Máme hodně mladé mužstvo. V některých utkáních byl věkový průměr obránců 22 let. Hráči potřebují získat zkušenosti, a když u hokeje vydrží, tak do budoucna určitě očekávám posun do horních pater tabulky.

Jaká je spolupráce s ligovou juniorkou? Lze počítat s nějakým doplněním týmu, nebo hráči zamíří jinam?
Juniorka hraje své zápasy v pátek a v neděli, má hodně cestování, takže se spolupracovat moc nedá. Několikrát nám ale pomohli, když měla jejich soutěž přestávku. Stávající kádr by měl, až na malé výjimky, zůstat pohromadě. Z juniorů by do A-mužstva měli přijít asi tři hráči, kdyby se povedlo získat ještě dva zkušené útočníky, tak by se kvalita mužstva určitě zvedla.

Kdo byl letos největšími oporami?
Letos výborné výkony podával brankář Kresta, se kterým jsem byl velmi spokojený. Z obránců podával nejvyrovnanější výkony Eliáš. V útoku jsme měli problémy s koncovkou, dávali jsme málo gólů.

Chystáte na příští sezonu nějaké změny?
Uvidíme, kolik se podaří sehnat financí na další sezonu, od tohoto se bude vše odvíjet.

Je v týmu ještě Sagvan Tofi?
Sagi za nás zápasy nehrál, chodil s námi pouze trénovat. V zápasech se hraje do těla a to by nebylo nic pro něj. Byl takové oživení tréninků, staral se o dobrou náladu. Určitě je ale dobrý bruslař. V současné době s námi netrénuje.