Třetí místo po základní části vám přisoudilo za soupeře béčko Mladé Boleslavi. Jak hodnotíte toto umístění a získaného protivníka?
Umístění v konečné tabulce hodnotíme jako velmi dobré. Jsme výše než loni. Třetí místo je pro nás úspěch.

A co se týká soupeře?
Nejspíš je jedno, na koho jsme narazili. Soutěž je hodně vyrovnaná. Na druhou stranu je Boleslav nepříjemným týmem, s nímž máme letos jako s jedním z mála zápornou bilanci a neporazili jsme ho. Přestože jdeme z lepší pozice a budeme hrát v případě nerozhodného stavu na domácím ledě, ale vidím Boleslav jako velmi těžkého soupeře. V žádném případě tím nechci říct, že se dopředu vzdáváme. Jen si uvědomujeme kvalitu soupeře. Naopak hráčům věřím, že postoupíme, máme na to kádr a také nálada je dobrá.

Zmínil jste domácí prostředí. Hraje podle vás velkou roli?
Věřím, že bude hrát roli v případném nedělním rozhodujícím zápase, že nám diváci mohou jako už několikrát pomoct.

Dáváte si před play-off nějaké konkrétní cíle?
Na začátku sezony jsme si stanovili, že chceme být lepší než v té předešlé. V základní části jsme byli loni pátí, letos třetí, takže první cíl jsme splnili. V play-off jsme vypadli hned v prvním kole (s Příbramí), letos bychom tedy rádi postoupili do druhého a pak se uvidí. Věřím, že když přejdeme přes Boleslav, tak jsou naše možnosti velké. Hráči budou mít větší sebevědomí a mohli bychom dojít daleko.

Je pro vás umístění některých týmů po základní části překvapením?
Mezi ta by se dalo zařadit postavení Slaného, že jsou v tabulce tak hodně dole. Naopak Černošice se jako nováček dostaly do play-off. Velký výkonnostní vzestup během sezony zaznamenala Vlašim. Ta byla v jednu chvíli úplně na padáka a teď hrají čtvrtfinále. Zřejmě to souvisí se zvykáním si na nový stadion, kvůli kterému asi začínali s tréninkem trochu později.

Zpět do vaší kabiny. Jaký je aktuální zdravotní stav hráčů? Budete mít k dispozici všechny?
Ano, všichni jsou zdraví a v dobré náladě. Na play-off se společně upřímně těšíme a věříme, že půjdeme dál.

Jaké očekáváte s Boleslaví zápasy? Co bude rozhodovat?
Určitě to bude hodně vyrovnaný hokej. Myslím, že to bude hodně o osobních soubojích. V malé boleslavské hale to bude určitě fyzicky náročné. Mají šikovné hokejisty, kteří umějí hrát i do těla, jsou nepříjemní v osobních soubojích a trestají každé zaváhání.

Máte informace o tom, který z týmů má ambice postoupit?
Tak na toto téma jsme se s nikým nebavili, takže opravdu netuším.

A co Mělník a postup?
Letos to určitě není naším cílem. Pokud by se nám v play-off natolik dařilo, pak by to byla otázka financí a kádru. Každopádně chceme dojít co nejdál a klidně i soutěž vyhrát. Diskuze o vyšší soutěži je teď ale zcela bezpředmětná.

Jízdní řád čtvrtfinále

M. Boleslav B – Mělník (v pátek od 20 hodin)
Mělník – M. Boleslav B (v sobotu od 14.30 hodin)
Případný třetí zápas (hraje se na dvě vítězství) v neděli opět v Mělníku.