Benátky n. J. – Mělník 7:3 a 8:1

Luděk Škaloud, HC Benátky n. J. : „V prvním utkání jsme měli dvě třetiny velkou převahu, šancí bylo na dva zápasy. Výsledek 3:1 neodpovídal průběhu hry. Do závěrečné části jsme vstupovali pouze ve třech, na což jsme se snažili o přestávce připravit, přesto jsme inkasovali. Samozřejmě začaly působit nervy. Brzy přišla i třetí branka v naší síti. Za stavu 3:3 se začínalo znovu. Mužstvo prokázalo sílu a dokázalo zápas jednoznačně rozhodnout. V podstatě to ani nebylo z takových šancí, jaké jsme měli během první a druhé třetiny. Nakonec jsme vybojovali vítězství 7:3. Jinak Mělník má šikovné hráče, ale proti nám mě herně nepřekvapil. Ve hře pět na pět jsme utkání kontrolovali. Pokud se týče druhého utkání, i to proběhlo podle našich představ. Navíc jsme podali kvalitní výkon, než v prvním zápase. Soupeř ve druhé půlce utkání odpadl fyzicky, pak byla už jen otázka, na kolik se to skóre vyšplhá. Převaha byla jednoznačná. V první třetině a v polovině druhé třetiny jsme neproměnili několik vyložených šancí, které určitě měly skončit brankou. Gólman Mělníka je v těchto momentech uchránil od většího přídělu branek.“

Petr Brdička, HC Junior Mělník: „Samozřejmě jsme nastupovali na ledě favorita, který by se měl dostat do první ligy. Mužstvu jsme dali defenzivní úkoly. Celkem se nám to i se štěstím dařilo. Vlastně v padesáté minutě byl nerozhodný stav, i když musím říci, že Benátky měly herní převahu. Určitě vynikající výkon v našem týmu podal brankář Vokurka. Ve druhém utkání byla první polovina zápasu vyrovnaná. Rozhodčí nás sice poslal čtyřikrát do tří, to jsme se štěstím ubránili. Naše bolest v tomto utkání bylo neproměňování šancí. V průběhu druhé třetiny se projevila únava z úvodní části, kdy jsme hráli často v oslabení, jak jsem již říkal. Velice dobře nám zachytal brankář Houdek. Na výsledku se projevilo i to, že domácí hráli na čtyři pětky a my jen na tři. A s čím jsme do série vstupovali? Chtěli bychom si play-off užít, i když asi příliš možností k tomu nebude. Prostě Benátky jsou v souboji jasným favoritem. Pro nás je důležité, že si můžeme k vyřazovací části alespoň přičichnout. Pro některé hráče je to pak příležitost k tomu, aby získali zkušenosti.“