„Louny jsme neviděli, nevíme, co od nich čekat, ale určitě půjde o kvalitní mužstvo, když vyhrálo svou soutěž," říká na adresu úvodního soupeře trenér Junioru Jan Boháček.

Přestože v klubu nijak neskrývají, že na druhou ligu ještě není v Mělníku dostatečně vyzrálý tým, ani ekonomické zázemí, chtějí kvalifikaci odehrát naplno.

„Postoupit nechceme, ale vyhrát kvalifikaci určitě ano. Půjdeme zápas od zápasu a se stejným předsevzetím jako do finále. Chceme dobře bruslit, napadat a rychle se vracet zpět do obrany," prozradil trenér Mělníka.

Čtěte také: Mělnickým hokejistům odpadl v kvalifikaci soupeř

Až samotný zápas podle Boháčka ukáže, jakou roli sehraje odlišné vytížení obou soupeřů v posledním týdnu. Domácí Slovan totiž bojoval ještě v neděli o titul v Ústeckém kraji. Proti rezervě prvoligové Kadaně nakonec urval v dramatickém třetím utkání kýženou druhou výhru v sérii. Teď se bude snažit rychle přeladit na souboje s celky, které jsou v kvalifikaci zkušenější o loňskou účast.

„Mají dostatečný prostor na regeneraci, naopak budou v zápasovém rytmu, ze kterého jsme my trochu vypadli. Ale kluci jsou natěšení. Nic nás netíží, chceme si to hlavně užít," uvedl Jan Boháček. Označit favorita skupiny, z níž postoupí do rozhodujícího dvojutkání pouze nejlepší, si netroufá.

„Co máme zprávy, tak Dvůr Králové posiloval a údajně chtějí. Už loni jsme s nimi odehráli vyrovnané zápasy a doma prohráli, protože jsme měli v prvních dvou zápasech zraněného Vokurku. Jinak to byl z naší strany koncert."

Spokojení jsou v Mělníku také s jízdním řádem kvalifikace, ve které se nejdříve přestaví na hřištích soupeřů. Jan Boháček kvituje především to, že výjezd za nejvzdálenějším soupeřem, tedy do Dvora Králové, vyšel na sobotu, kdy nejsou hráči v práci.

Čtěte také: Mělník porazil Slaný i počtvrté v sezoně a slaví druhý titul v řadě