„Josefu Zajícovi patří upřímné a velké poděkování! Našemu klubu zásadním způsobem pomohl se stabilizací A-týmu včetně udržení týmu v krajské lize. Věnoval se dětským kategoriím. Na začátku března však vyslyšel další profesní výzvy a rozhodl se v pokračování své úspěšné trenérské a manažerské kariéry v jiném působišti,“ uvedlo vedení klubu v tiskovém prohlášení.

Bývalý reprezentant a kapitán Kladna přišel do Kralup na jaře 2017. Kromě pozice sportovního ředitele, uvolněné tehdy Michalem Brožem, se ujal také trenérské taktovky prvního mužstva. S ním po necelém roce oslavil návrat mezi krajskou elitu. Kam budou jeho hokejové kroky směřovat nyní, se Deníku zatím ověřit nepodařilo. Momentálně by se měl Josef Zajíc nacházet v zahraničí, konkrétně v Číně.

Kralupští hokejisté, kteří napoprvé obsadili v nejvyšší středočeské soutěži konečné čtrnácté místo z šestnácti, nezůstali bez realizačního týmu dlouho. „Po několika jednáních se podařilo uzavřít dohodu s výraznou a skutečně zkušenou osobností kralupského hokeje,“ prohlásilo vedení na adresu Dušana Sikely.

Osmačtyřicetiletý někdejší obránce prožil vrchol své kariéry v sezoně 1993-94, kdy za Kladno nastoupil ke čtrnácti zápasům v nejvyšší soutěži. Za Kralupy a Benátky později okusil v bezmála padesátce zápasů i druhou ligu. Asistenty mu budou dělat Jiří Exner a Martin Hampl, další bývalé opory celku z dolního Povltaví.

„Do své druhé trenérské mise u kralupského A-týmu se pustím s velkou chutí a patřičně natěšený. Velmi mne potěšilo, že jsem od vedení získal důvěru. Na práci s kluky se velmi těším. Je to pro mě velká výzva. V týmu cítím velkou bojovnost a chuť pokračovat na cestě, na kterou jsme nastoupili,“ cituje klubový web Dušana Sikelu.