„Omlouvám se, ale nebudu se k tomu vyjadřovat," reagoval v úterý na žádost Mělnického deníku o stanovisko Rostislav Příhonský. Ten začal šéfovat mělnické kabině a střídačce po postupu znovuobnoveného mužstva z krajské soutěže do krajské ligy, tedy před sezonou 2012/13, kdy střídal pro změnu Tomáše Fialu coby hrajícího kouče. Do té doby Příhonský v klubu trénoval juniory a ještě v druholigové éře vykonával funkci sekretáře.

Také současná trenérská rošáda proběhla zcela uvnitř klubu. Více se o ní rozpovídal prezident klubu Jiří Krejsa. Podle jeho slov stálo za Příhonského koncem to, že se nepodařilo časově skloubit jeho trénování u dvou věkově hodně vzdálených kategorií – mužů a mladších žáků a účinkování pouze u jednoho týmu není pro trenéra, zvláště pokud není místní, finančně příliš motivující.

„Vzhledem k velkému věkovému rozpětí mezi oběma týmy na sebe tréninky ani utkání nenavazovaly v nějakých rozumných časech a Rostislav Příhonský tak trávil na stadionu množství času. S některým z týmů byl na tréninku či zápase prakticky každý den a prostoje mezi tréninky byly někdy i dvě nebo tři hodiny," objasnil Jiří Krejsa s tím, že se nepodařilo najít lepší uspořádání tréninků ani rozdělení týmů mezi stávající trenéry.

Vedení klubu se tak dohodlo na trénování „áčka" s trojicí jeho zkušených hráčů, jejichž aktivní kariéra se už blíží k závěru. „Můžeme se tedy opřít o velké hráčské zkušenosti Jana Boháčka, který si v současné době zvyšuje trenérské vzdělání na úroveň licence B. Dalším z trojice je Libor Stinka, aktivní trenér mladších a starších žáků a mladšího dorostu (licence C), třetím je Tomáš Fiala se zkušenostmi z trénování mládeže i mužů v jejich první sezoně v krajské soutěži (licence C)," uvedl Jiří Krejsa na adresu nových členů realizačního týmu. Ten má v kategorii mladších žáků od nové sezony posílit ještě kralupský Vladimír Student a v nejmladší přípravce I. Černá. S Rostislavem Příhonským v HC Junior chtějí i nadále spolupracovat na letních kempech a mimosezonních turnajích.