Ačkoliv to tak nevypadá, těžší úloze čelí hráči Mělníka. Výběr kouče Jana Boháčka chtěl v tuto dobu už jen ladit formu a pilovat poslední nedostatky před blížícím se play off, Junior ale z posledních pěti soubojů čtyřikrát prohrál. Je tak skoro povinností zakončit závěrečná tři kola základní části třemi výhrami, aby hráči vstoupili do vyřazovacích bojů s co nejvyšším sebevědomím.

První sok by neměl být pro Mělník příliš velkou překážkou. Kádr, který se zajímá o postup do celostátní ligy, musí B-tým Mladé Boleslavi porazit. Bruslařům patří v celkové tabulce deváté místo, i výsledky má průměrné, střídá lepší zápasy s horšími. Boleslav z devatenácti odehraných utkání osmkrát vyhrála a Mělníku se postaví vůbec poprvé v sezoně.

„Máme ještě tři zápasy, abychom se dali dohromady, důležitá fáze sezony teprve přijde. Cíl je i přes poslední porážky jasný – soutěž chceme opět vyhrát,“ ujišťoval fanoušky hned po poslední prohře s Benešovem mělnický trenér Jan Boháček.

BULDOCI BARÁŽ ODMÍTAJÍ

Svým způsobem příjemné starosti v současné době řeší hokejisté Neratovic. Tým sice je ve skupině západ na posledním místě zaručující boj v nechtěné baráži, ale Buldoci nyní hrají ve velké pohodě a ostatní soupeři se musí mít na čím dál větším pozoru.

Neratovice vyhrály už tři utkání po sobě a třeba Mladé Boleslavi před týdnem nepovolili ani jeden gól. Nabuzený mančaft vstal z mrtvých na poslední chvíli, statečně bojuje, vyhráno ovšem ještě zdaleka nemá. A hodně by mu k pozici zaručující záchranu pomohla zítřejší tříbodová výhra nad Poděbrady.

Soupeř Buldoků je na tom v rámci tabulky podobně. Ve druhé skupině je také poslední a také se může v případě bodového zisku zabývat udržením se v krajské lize. Poděbrady však trápí velký hendikep, kterým je obrana. Defenziva týmu totiž inkasovala bez jedné trefy rovných sto branek. Žádný jiný klub se k takové metě ani nepřibližuje, druhý nejhůře bránící tým (PZ Kladno) dostal „jen“ dvaaosmdesát gólů. 

Mělník i Neratovice mají o motivaci postaráno. Místní fanoušci budou o víkendu bez hokeje, situace by se dala vykompenzovat ziskem šesti bodů. Přivezte je! 

Kompletní 20. kolo: Velké Popovice - PZ Kladno, Mladá Boleslav B - Junior Mělník, Poděbrady - Neratovice, Čáslav - Černošice, Benešov - Králův Dvůr, Vlašim - Slaný, Kutná Hora - Rakovník, Žabonosy - Příbram.