V první třetině vytěžili hráči Kladna z minima maximum, konkrétně dvě branky. Protože za domácí se trefil pouze Heran, šlo se do kabin za stavu 1:2. Druhá třetina začala pro domácí příznivě – už po jednačtyřiceti vteřinách hry se trefil Vernek a vyrovnal na 2:2.

Další branky ale domácí v této třetině už nepřidali, a to ani během dvouminutové přesilovky pěti proti třem. Rozhodnutí tak muselo padnout až ve třetí části hry. Do té opět vstoupili domácí dobře – podruhé se trefil už v první minutě Vernek. Když po dalších dvou minutách zvyšoval Heran na 4:2, zdálo se, že tři body do tabulky zůstanou doma.

Soupeř ale dokázal trestat množící se chyby domácí obrany a v 52. minutě bylo vyrovnáno – 4:4. Poslední pětiminutovka zápasu domácím vyšla. Nejprve v přesilovce úřadovali dva junioři ve žlutém dresu. Šubrt po přihrávce Havla vstřelil vedoucí gól na 5:4. Pět vteřin před koncem Havel do prázdné branky pečetil na konečných 6:4.

Domácí vybojovali tři body, ale zápas byl z jejich pohledu těžký. Soupeři se při bránění uchylovali ke všem prostředkům a mnoho zákroků bylo za hranicí pravidel. Podle domácích k tomu svým nevydařeným výkonem přispěl i rozhodčí. Další zápas odehrají Mělničtí v Kutné Hoře, kde je v sobotu 26. listopadu od 17 hodin vyzve B-tým Sršňů.

HC Junior Mělník – Hvězda Kladno 6:4

Branky: 12. Heran (P. Pokorný, Prejza), 21. Vernek (Heran), 41. Vernek, 43. Heran (T. Fiala, O. Pokorný), 54. Šubrt (Havel), 60. Havel. Vyloučení: 7:12, navíc Šubrt (M.) 10 min OT. Využití: 1:0. Třetiny: 1:2, 1:0, 4:2.

Mělník: Vokurka (Šrámek) – T. Fiala, Novák, Techlovský, P. Pokorný, V. Fiala, O. Pokorný, Vernek, Heran, Vočadlo, Tůma, Sejkota, Prejza, Havel, Šubrt.

Hvězda Kladno: Mirčevský – Vrkota, Hořava, Neliba, Langr, Stach, Pavlíček, Havlůj, Hegenbart, Palivec, Fiedler, Kopecký, Kostrblík.

VIKTOR ŠEBÍK