Jejich první vzájemné měření bylo přímým soubojem o první místo. Od té doby si ale druholigoví hokejisté Mělníka i České Lípy v tabulce výrazně pohoršili. U Predátorů byl propad mírnější, a tak na aktuálním sedmém místě usilují o to, aby play-off zahajovali na domácím ledě. O tom si třináctý Juniorzřejmě už může nechat jen zdát, a to i přes výhry v minulých třech zápasech.

Po dvou domácích vítězstvích s Kolínem a Sokolovem prokázalJunior zlepšení i v Nymburku, kde defenzíva dokonce poprvé v sezoně odešla s čistým štítem. „Chtěli bychom navázat na předešlé výkony, především v Nymburku se nám podařilo odehrát kvalitní zápas bez inkasovaného gólu,“ přeje si před sobotním duelem mělnický trenér Luboš Svoboda.

Od sobotního 35. kola opět přicházejí Mělníku do cesty v tabulce lépe postavení soupeři, kteří by měli odhalit skutečnou sílu mužstva. „Ukáže se, jestli šla naše forma opravdu tolik nahoru, že jsme schopni hrát i s kvalitními soupeři. Po výkonu v Nymburku si myslím, že jsme schopní porazit kohokoliv,“ neobává se těžké konfrontace.

Predátoři z České Lípy si podle mělnického kouče prošli v sezoně podobným vývojem jako jeho tým. „Na začátku jsme měli dobré výsledky. Když se trochu přestalo dařit nám, tak se přestalo dařit i jim. V sobotu se ukáže, kdo ladí lepší formu na play-off.“

Domácí by měli k sobotnímu utkání nastoupit v podobné sestavě jako v Nymburku. Pouze Petr Buriánek měl problémy s mezižeberním svalem. Zcela jistě nenastoupí Jiří Jakeš, který by měl teprve v sobotu přiletět z univerziády v Číně a k týmu se připojí zřejmě až příští týden.

I když do konce základní části schází už pouze čtyři utkání (doma Č. Lípa, venku Jablonec, doma Jindřichův Hradec, venku Klatovy), o soupeřích pro blížící se play-off trenér HC Junior spekulovat nechce. „Žádné vysněné soupeře, ani ty, které bychom si nepřáli, opravdu nemáme. I s vysněným můžete prohrát 3:2 na zápasy a s tím, kterého jste nechtěli, vyhrát 3:0. Tak hodně vyrovnaná je letošní sezona, záleží na drobnostech a aktuální formě, proto je těžké si vybírat. V tabulce chceme co nejvýš, abychom si splnili cíle dané před sezonou, ne proto, abychom si vybírali soupeře.“

Sobotní utkání začíná na mělnickém zimním stadionu v18 hodin.

Výhra s nulou po více než třech letech

Před nedělní výhrou 4:0 na nymburském ledě vyhráli hokejisté Mělníka bez inkasované branky naposledy 19. listopadu 2005. Tehdy ještě v krajském přeboru přejeli béčko Kolína 14:0. Mezi oběma zápasy je ojedinělá propast 138 zápasů, ve kterých mělničtí gólmani čisté konto neudrželi. Na hřišti soupeře přitom HC Junior vyhrál s nulou ve své novodobé, téměř sedmileté historii vůbec poprvé.

(lk, mb)