Důležitý duel nezvládli. Hokejisté Kralup přerušili na ledě Žabonos předešlou předlouhou vítěznou sérii. Po porážce 1:3 ve čtyřčlenné tabulce nadstavbové části krajské soutěže, z níž vzejde jediný postupující do krajské ligy, tak na svého úhlavního rivala ztrácejí tři body a tři góly ve skóre ze vzájemných zápasů.

Dramatický hokej, plný soubojů a šancí, jak se na utkání o čelo soutěže sluší. Domácí v něm nakonec předvedli větší důraz před brankou. Po jejich těsně vyhrané úvodní třetině a druhé, ve které gól nepadl, se lámal chleba ve třetí. Jen tři minuty poté, co hostující Minařík neproměnil trestné střílení po faulu v brejkovém nájezdu, zvyšovali domácí tečovanou střelou na dvoubrankový rozdíl, který nakonec uhájil až do konce.

„Ve vyrovnaném utkání jsme měli více brankových možností než soupeř, což mě překvapilo. Hosté sice dobře bruslili, ale trochu jim vázla kombinace. Bylo to naše nejhezčí utkání v soutěži," řekl Deníku činovník domácích Václav Hejduk, podle kterého byl velmi důležitý zákrok brankáře při trestném střílení hostů. „My jsme potom dali třetí gól, to rozhodlo. V power-play už jsme soupeře k ničemu nepustili."

O pohledném utkání, které svou úrovní a tempem převyšovalo nejnižší krajskou soutěž, mluvil také kralupský trenér Tomáš Hamara. „Žabonosy byly o ten jeden gól lepší, my jsme hráli hodně zezadu," uznal sportovně kvality soupeře.

I když vítězství je pro „Žabáky" samozřejmě cenné, tak v boji o postup podle hlasů z obou táborů ještě zdaleka nemusí znamenat rozhodnutí. „Nám se tradičně nedaří na Kutnou Horu, která nás čeká nyní, a pak ještě přijde na řadu utkání v Kralupech, a tam to bude těžké. Ztrácejí jen jedno utkání, a když zbylá vyhrají, mohou nás dostihnout. Uvidíme," dodal Hejduk.

Také kralupský kouč stále vidí šance jako poměrně otevřené. Rozhodovat se totiž podle jeho názoru bude právě až ve vzájemném zápase předposledního nadstavbového kola, tedy 1. března na kralupském ledě. „Když doma uspějeme, tak máme šanci. Žabonosy jsou nyní o krok blíž a musíme jim dát navrch o tři góly víc. Naše šance ale žije a určitě se ještě budeme chtít poprat."

Krajská soutěž, nadstavba, 2. kolo: Zlonice – K. Hora 1:4 (1:3, 0:0, 0:1, branky: Palivec – Meloun 2, Andrle, Charvát, vyloučení: 6:6), Žabonosy – Kralupy 3:1 (2:1, 0:0, 1:0, branky: Beňovský, Š. Kunášek, Procházka – Háva, vyloučení: 6:6, diváci: 80).

1. HC Žabonosy 16 101:30 42
2. HK Kralupy 16 102:36 39
3. Sršni Kutná Hora 16 88:55 30
4. HC Zlonice 16 79:65 27