„Máme před sebou ještě poslední kolo, ve kterém potřebujeme uhrát k plné jistotě nejméně bod," krotil kralupský trenér Tomáš Hamara postupové oslavy, ke kterým sobotní veledůležitá výhra, navíc urvaná v samém závěru utkání, sváděla. „Někteří už opravdu chtěli slavit, ale ztlumili jsme to. Musíme soutěž dohrát do konce a poslední kolo může být ještě velice důležité. Oslava bude, až to budeme mít po návratu z posledního zápasu jasné. Chceme si to uhrát vlastními silami a nekomplikovat si to nějakým čekáním na výsledek z Kolína (zápas Žabonos a Kutné Hory začne o 90 minut později)."

I když výchozí pozice kralupského týmu v podobě tří bodů k dobru na druhého je více než slibná, tak dobojováno ještě není. Situace po prvním vzájemném zápase s Žabonosy, které vybojovaný tříbodový náskok na Kralupské prohospodařili hned v dalším kole na ledě Kutné Hory, budiž pro partu trenéra Hamary dostatečným varováním…

„Hned na začátku nadstavby jsem říkal, že Kutná Hora i Zlonice jsou týmy, které mohou do postupového boje nějakým způsobem promluvit, a to se také stalo. Tím, že Hora porazila Žabonosy, nám pomohla znovu otevřít cestu k postupu. Teď jen, aby se nestalo to samé nám ve Zlonicích," varuje kralupský kouč.

Nic na tom podle něj nemění ani skutečnost, že Zlonice odvezly v nadstavbě z Kralup porážku dvouciferných rozměrů. „Byly oslabené. U nich, kde jsme prohráli už v základní části, teď nastoupí úplně jiný tým. Bude to určitě nepříjemný a nebezpečný soupeř. Nesmíme je podcenit, naopak je třeba se připravit a hrát naplno. Nikdo nám zadarmo nic nedá," burcuje na dálku své svěřence Tomáš Hamara.

Spoléhat chce opět na týmový výkon, jaký chválil po sobotním „utkání roku" na domácím ledě. „Myslím, že jsme byli po celý zápas o něco lepší než Žabonosy, bohužel jsme neproměnili některé vyložené šance. Měli jsme ale víc ze hry. Do poslední chvíle jsem věřil, že to uhrajeme v normální hrací době," vrátil se kouč do domácího nerváku, který přiklonil na kralupskou stranu až Mojžíšův gól v předposlední minutě třetí třetiny.

Stejný hráč si pak stihl vylepšit gólovou bilanci ještě dorážkou do odkryté brány. „Je to jeden z těch starších hráčů, kteří nám pomáhají. Vyzdvihl bych ale bojovný a kolektivní výkon celého mužstva. Uhráli to všichni, od brankáře, který nás podržel při jedné šanci ještě za bezbrankového stavu, až po posledního hráče," dodal. Teď to ještě potvrdit…