Domácí na začátku přečkali hned dvě oslabení v řadě, a přestože také oni donutili hostujícího brankáře Vávru k několika ostrým zahřívacím zákrokům, v dalším průběhu inkasovali jako první. Ve čtrnácté minutě zmátl za Vokurkovou brankou mělnickou obranu Svoboda, přihrál najíždějícímu Polákovi, Vokurka se musel při jeho blafáku přesouvat napříč brankovištěm a Svobodovi se povedlo puk prostrčit do banky – 0:1.

O pár minut později podklouzla brusle Nesládkovi a z původní situace jeden na jednoho byl samostatný nájezd příbramského hráče, tomu se ale blafák nevydařil, a akrobatický zákrok Vokurky tak ani nebyl potřeba. V závěru třetiny střílel Havel a odražený kotouč vrátil pohotově do branky Příbrami Stinka – 1:1. Hned v dalším střídání Mělničtí vytvořili melu před příbramskou brankou, v chumlu se nejlépe zorientoval Vernek a protlačil kotouč za Vávru – 2:1.

Druhá třetina začala velkou šancí Mělníka – Chvátal zavezl kotouč před branku, Kašákovi se ale ani natřikrát nepovedlo puk dostat zblízka za čáru odkryté klece. Domácím se nepodařilo využít ani 23 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, v pokračující početní výhodě Vernekova dělovka olízla tyč Vávrovy branky. V polovině utkání se z nenápadné situace dvou proti dvěma dostal po parádní Heranově nahrávce k teči před brankovištěm Stinka, ale Vávra jeho střelu zastavil.

Ke slovu se potom dostali opět hosté – po jednom z rychlých protiútoků vystřelil nekompromisně z mezikruží Pejsar a nádherně trefil růžek branky nad Vokurkovou vyrážečkou – 2:2. Domácí si vzali vedení zpět po minutě hry. Příhoda krásně nahrál do druhé vlny najíždějícímu Novákovi, a ten nedal Vávrovi krásnou střelou šanci – 3:2. Situaci dvou proti dvěma si jako přes kopírák zopakovali Stinka s Heranem, který tentokrát střílel, ale Vávra střelu opět zlikvidoval.

Třetí třetina nabídla velkou šanci Havla, který se prosadil v situaci jeden na jednoho, jeho střelu ale opět zastavil výborný Vávra. V následné přesilovce Havel překvapil příbramskou obranu, když ve střelecké pozici mezi kruhy ještě vymyslel drzou kličku a parádně nahrál na druhou tyč Stinkovi, jehož střela si ale cestu do sítě nenašla. Sedm minut před koncem odskočil Mělník do dvoubrankového vedení. Chvátal na útočné modré chytře prostrčil puk na najetého Pokorného, a ten zvýšil utěšenou střelou z levého kruhu na 4:2.

V poslední minutě se Příbramští pokusili o zdramatizování zápasu a Vávra odjel na střídačku. Power-play přinesla nejdříve stoprocentní šanci pro hosty, jeden z útočníků ale z hrany brankoviště přestřelil prázdnou branku. Finále tak zařídil Heran, který dovezl puk z vlastní modré až do příbramského pásma, kde i přes maximální snahu dvou obránců nekompromisně zavěsil do prázdné brány.

HC Junior Mělník – HC Příbram 5:2
Třetiny: 2:1, 1:1, 2:0.
Branky: 18. Stinka, 19. Vernek, 35. Novák, 53. Pokorný, 60. Heran – 14. Polák, 34. Pejsar. Rozhodčí: Švejda – Macháč, Mašek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 270.
Mělník: Vokurka – Fiala, Novák, Krejsa, Pokorný, Brožovský, Stinka, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, Chvátal.

VIKTOR ŠEBÍK