Náročnou sezonu před sebou mají zejména mladší dorostenci v lize a také starší žáci v žákovské lize. Na letošních výsledcích těchto dvou kategorií totiž záleží, jestli se podaří ligu mladšího dorostu pro Mělník udržet i pro příští dvě sezony. „Vzhledem k tomu, že soutěž přiděluje Český svaz ledního hokeje na základě výsledků jednotlivých týmů vždy na dvě sezony a naši dorostenci skončili v minulém roce, tedy v první polovině tohoto cyklu na desátém místě tabulky západní skupiny, musí tým v nadcházející sezoně zabrat," přiblížil manažer HC Junior Viktor Šebík. U týmu došlo i k výměně na postu trenéra, kde Vojtěcha Fialu odcházejícího na trenérské angažmá do Liberce k žákům Bílých tygrů nahradil kralupský Vladimír Student.

Na obhajobu vítězství v soutěži se pilně chystá i tým juniorů a na úspěch v podobě finálové účasti v krajské lize chce navázat také A-mužstvo. Ostatní mládežnické týmy pokračují v soutěžích na krajské úrovni, stejně jako v minulých sezonách. „K výbornému průběhu minulé sezony našemu klubu pomohla i Nadace ČEZ, která podpořila tým pokrytím části nákladů na pronájem ledové plochy pro tréninky mládežnických mužstev," poznamenal Viktor Šebík.

Na novou sezonu se připravuje mělnický zimní stadión. „V rámci letní odstávky byla provedena repase jednoho z chladicích kompresorů, ještě do zahájení soutěží se na stadionu objeví zcela nové střídačky a trestné lavice, podlahy dvou šaten u recepce dostaly nový gumový povrch. Na avizovanou změnu o umístění modré čáry (o 1,5 metru blíž ke středu hřiště) bylo nutné zareagovat i posunutím dvířek střídaček," popsal Viktor Šebík. V klubu mají za to, že hokej v Mělníku má před sebou dobrou budoucnost. V letošním roce budou nabírat hráče zejména ročníku narození 2006 až 2009, v případě zájmu prý ale dostanou šanci i starší děti. Více informací o náboru na webových stránkách klubu HC Junior Mělník.