„Vystřelil jsem puk na bránu a z pravé strany přijel protihráč. Dostal jsem od něj ramenem do hlavy,“ vybavil si nejlepší mělnický střelec moment, kterým pro něj zápas krátce za polovinou hrací doby předčasně skončil. Zbytek strávil v péči zdravotnice a po návratu domů raději zamířil na vyšetření do nemocnice. O den později už se cítil o něco lépe, zda nastoupí do nadcházejícího duelu v Černošicích, si ovšem ještě netroufal odhadovat.

V době, kdy opouštěl scénu, ještě Junioři drželi těsný náskok, o který se v první třetině nejvíce zasloužil právě Jakub Šípek ve dvojici s Janem Vernekem. Na jeho vedoucí trefu navázal devatenáctiletý útočník hned dvakrát. Na 0:2 zvyšoval dotažením další akce Verneka. Po snížení domácích vrátil svou dvanáctou přesnou ranou v sezoně týmu dvoubrankový náskok.

Jenže domácí od druhé třetiny zlepšili pohyb, přidali na důrazu a výsledkem byl zvrat zápasu. Nejprve snížil v přesilovce Vyskočil. Po odchodu Šípka srovnal Větrovec a minutu před druhou přestávkou dokonal obrat Libovický.

V rozmezí čtyřech minut závěrečné části pak domácí útočníci Macháček (v utkání 2+2), Krtek a Kos (1+3) snahu hostí o vyrovnání rozbořili dalšími třemi góly.

Do konce základní části soutěže zbývá šest kol. Mělnickým sice patří až šestá příčka západní skupiny, s 25 body by ale zatím bezpečně dosáhli na účast v předkole play-off.

Rakovník – Mělník 7:3 (1:3, 3:0, 3:0)
Branky: 14. a 49. Macháček, 27. Vyskočil, 35. Větrovec, 39. Libovický, 47. Krtek, 51. Kos – 13. a 19. Šípek, 9. Vernek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0.