V duelu pátých tříd jako první skórovali domácí, kteří své vedení po chybách hostujících hráčů navýšili v průběhu druhé třetiny až na 4:0. Hosté překonali střeleckou nemohoucnost až ve druhé polovině utkání, což stačilo pouze na zkorigování výsledku.

„Můžeme jen litovat řady neproměněných šancí a zejména neúspěšné první poloviny utkání, kdy jsme nedokázali soupeře přebruslit,“ posteskl si vedoucí poraženého týmu P. Robotka.

Mělnickým „šestkám“ vyšel začátek duelu mnohem lépe. Ve čtvrté minutě už vedli 0:2. Domácí pak bleskově snížili, ale v úvodu prostřední části měli hosté dvoubrankový náskok zpět, i když opět jen na chvíli. Domácí dvěma rychlými góly srovnali a v polovině utkání se tak začínalo od začátku.

Středočeši ale i potřetí v zápase získali dvoubrankový náskok zpět a zdálo se, že směřují za vítězstvím. Jako poslední se ale v samém závěru gólově výživné třetiny radovali domácí, kteří šťastně srovnali na 5:5. Poslední část už na výsledku nic nezměnila a oba celky si body rozdělily.

„Trutnov nebyl špatným soupeřem a krutě trestal vyloučení. Nám chybělo trochu štěstí a možná i přízně osudu. Chvílemi se totiž zdálo, že rozhodčí osudu trochu pomáhají ve prospěch domácích,“ narážel manažer mělnického HC Junior Viktor Šebík především na dva neuznané góly, kterým podle něj nepředcházelo žádné porušení pravidel.

V sobotu 18. září po poledni mají hráči pátých i šestých tříd další možnost získat body do tabulky, na domácím ledě v Mělníku přivítají pražskou Kobru.

5. třída: HC Krkonoše – HC Benátky/Mělník 5:3
Branky:
Čermák, Šípek, Vaněk. Vyloučení: 3:1, bez využití. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:2.
6. třída: HC Krkonoše – HC Benátky/Mělník 5:5
Branky:
Bouřil 3, Mráz, Škarohlíd. Vyloučení: 5:7, využití: 4:0. Třetiny: 1:2, 4:3, 0:0.

(lk)