Trutnov / Stínem pátečního utkání kvalifikace o juniorskou ligu mezi HC Krkonoše a týmem Kralup bylo velmi vážné zranění hostujícího Tomáše Vosyky. Hráč se podle vyjádření kralupského trenéra Milana Hanouska hlavně díky duchapřítomnosti zdravotní sestry jeho týmu dostal včas na operační stůl.

„Nyní je po operaci a mimo nebezpečí života,“ mohl si den po utkání ulevit trenér. Co se vlastně přihodilo? „Byl to souboj u mantinelu. Jestli tam došlo k nějakému píchnutí holí, nebo úderu loktem do oblasti břišní,“ pokrčil trenér rameny a pokračoval v líčení dramatických chvil: „Hráč přišel o slezinu, měl vnitřní krvácení břicha. Bylo to v průběhu hry, pořádně ani nevíme, jak se to stalo. Byl to takový tvrdý náraz na mantinel. Přišel tam nějaký místní doktor a řekl, že jde jen o nějaké naražení. Naše sestra nekompromisně zavolala sanitku. Záhy se zjistilo, že kdybychom ho převáželi v autobuse, tak by převoz nevydržel. Ten jejich místní doktor to tam hodně podcenil. Hráč leží v nemocnici v Trutnově.“

Náladu mohl Kralupským zvednout asi jen fakt, že v kvalifikaci o druhou nejvyšší soutěž i napodruhé odešli z ledu vítězně. Po úvodní kanonádě do sítě Veselí nad Lužnicí na domácím ledě si odvezli ze hřiště HC Krkonoše těsnou výhru 2:1.

Do utkání nastoupili hosté po tříhodinové cestě trochu malátní a soupeř je od začátku pořádně zmáčkl. Po přečíslení obrany to však byl kralupský Brindzej, kdo poprvé skóroval. Prostřední část přinesla bitvu o každý centimetr ledu, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Druhá branka, z hole Hávy, přišla až v závěrečné části. Domácí stačili už jen korigovat na konečných 2:1.

Další díl kvalifikace absolvuje kralupská juniorka už v neděli dopoledne, kdy na domácím stadionu změří síly s celkem Klatov. Začátek je v 10 hodin.