Platí to také o Michaele Jančové z Kralup. Její strýc – Jan Střeska – je mistrem světa v hokejbalu a vítězem premiérového ročníku ankety o nejlepšího sportovce Kralup. Pro Míšu Jančovou je stále velkým vzorem i jako „klasický“ hokejista.

Michaele je dvanáct a půl. Byla obdařena velkým talentem a láskou k lednímu hokeji. Bruslit začala od tří let a lední hokej hraje od čtyř. A to je skoro neuvěřitelné.

Vždycky svým zaujetím přeskočila několik věkových kategorií. Dnes už hraje v první „lajně“ ženského týmu HC Kladno, který byl v celostátní soutěži druhý. A aby toho neměla málo, je i členkou reprezentačního týmu ČR v kategorii patnáctiletých.

Na kralupském ledě, kde začínala, by asi brzy „zakrněla“, a proto přešla do kladenského chlapeckého družstva a s ním také hraje. Změna s sebou přinesla radikální zvrat v běžném denním životě školačky. Chodí do sportovní hokejové třídy v Kladně a často vstává ve tři čtvrtě na pět, aby stihla školu a tréninky.

S chlapeckým týmem hraje v první žákovské lize, což je o dost výš, než by hrála v Kralupech. Vede ji trenér Josef Zajíc, někdejší útočník extraligového Kladna, který má zájem také o to, aby jeho svěřenci docilovali co nejlepších výsledků i ve škole.

A čeho by Míša chtěla dosáhnout? Dobře reprezentovat ženský tým Kladna. Pod vedením trenéra, jak sama říká, musí ještě vylepšit obratnost, zpracování puku, a pokud se i jako obránce dostane do střelecké pozice, mít co nejlepší „mušku“. Naopak se může pochlubit výbornou schopností rozehrát puk.

Krom druhého místa v nejvyšší ženské soutěži docílila před krátkým časem vynikajících výsledků na celostátní olympiádě dětí a mládeže. Z Liberce přivezla hned čtyři cenné medaile z finále rychlobruslení.

JIŘÍ HERAIN