Velkým favoritem je tým z hlavního města, čerstvý držitel Evropského poháru a obhájce titulu. V základní části uštědřil Kladnu dvě prohry (8:0, 5:0). „Soupeř ale pro play–off dobře posílil, takže to tak jednoduché jako loni nebude,“ předpokládá manažer slávistek Jiří Němec, jehož k přesvědčení vede suverénní postup Kladenských přes nevyzpytatelný Vsetín (8:3, 11:3, 9:4, 10:4). Pražanky si ale s Litvínovem poradily ještě hladčeji (15:3, 14:0, 12:0, 14:1).

O větší vyrovnanosti série je přesvědčená i kapitánka Kladna Marcela Pavelcová. „Pokud se nám podaří uhlídat zámořskou lajnu, která dává většinu branek, je reálné uspět, protože ostatní útoky jsou srovnatelné s našimi,“ prohlásila Pavelcová s tím, že čím déle udrží její tým čisté konto, tím větší to pro něj bude psychická výhoda.

Také ona ví, že tým je silnější než v loňské sezoně. Ve skupině o nasazení do play–off nedávno se Slavií odehrál solidní partii (3:5). „To už jsme byly v silnější sestavě. Budeme ale potřebovat štěstí a hlavně ze musíme sebe dostat ne sto, ale dvě stě procent.“
V sobotu se hraje od 15 a v neděli od 16 hodin. Další víkend bude série pokračovat na Kladně.

(jin)