Mělnické prokletí rakovnického ledu po dvou letech prolomeno! Hokejisté Junioru zničili svého největšího rivala z loňské soutěže i aktuální tabulky pěti góly ve druhé třetině a celkově vyhráli 6:1. Tři kola před koncem krajské ligy tak překonali bodové maximum z loňského roku a už v příštím utkání mohou definitivně stvrdit své prvenství v základní části.

Jediná branka za záda opět spolehlivého gólmana Vokurky padla z hokejky Krejčího, který je hráčem Junioru a v Rakovníku už několikátým rokem hostuje, až v 52. minutě. Hosté ovšem v té době vedli pohodlným náskokem. Utkání zlomila jejich pětigólová smršť v prostřední části, po které došlo u domácích dokonce i na střídání brankářů.

„Dobře jsme bránili a pohybovali se na ledě. Rozhodla první pětka, která soupeře ve druhé třetině úplně rozstřílela. Havel s Příhodou excelovali a přidal se k nim i Kašák," neskrýval spokojenost trenér Mělníka Jan Boháček, který přiznal, že tým měl z utkání tak trochu vítr. „Přece jen šlo o opakování loňského finále, navíc se nám proti Rakovníku nedaří. Na zápas jsme tak byli maximálně koncentrovaní," dodal kouč, který počtvrté v sezoně naskočil přímo na led. Postaraly se o to absence Nesládka a Prejzy.

Po „oťukávací" úvodní třetině se vše podstatné odehrálo ve druhé. Když Douda neproměnil velkou šanci, rozjeli to hráči Junioru na Pospíšila a otevřeli skóre. Další dvě branky padly mezi 27. a 28. minutou. Při stavu 0:3 bylo jasné, kdo bude brát tři body. Čtvrtý hřebíček do rakve zatloukli hosté, když využili svého brejku. Po hrubé chybě padl také pátý gól těsně před odchodem do kabin.

Poslední dvacetiminutovka už takové tempo neměla. Možná i proto dostal Rakovník jedinou šanci, jak do sítě hostů zarýt alespoň památeční slabou malůvku Krejčím po spolupráci s Doudou. Hosté ale jako by mermomocí chtěli odjet s pětigólovým rozdílem a navršili stav na konečných 1:6. Utkání se hrálo velmi korektně, oba týmy se soustředily pouze na hokej. Vypovídají o tom pouze dva vyloučení hráči na každé straně.

„Musíme sportovně uznat, že soupeř byl hokejovější a vyhrál zaslouženě. My jsme se v určitých fázích hry snažili držet krok, třeba v první třetině a alespoň jsme bojovali. Bohužel, pokaždé není posvícení a podepsala se na nás také marodka. Děkujeme fanouškům, kteří po druhé třetině zůstali a skousli tuto porážku. Příště nám to třeba vyjde," zhodnotil domácí zápas vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Rakovník – Mělník 1:6
Třetiny: 0:0, 0:5, 1:1.
Branky: 52. Krejčí (Douda) – 21. Havel (Kašák), 28. Příhoda (Kašák), 30. Havel (Chvátal, Heran), 37. Nový (Boháček), 40. Vočadlo (Příhoda), 54. Příhoda (T. Fiala).
Rozhodčí: Švejda – Kovačík, Macháč. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 300.
Mělník: Vokurka – T. Fiala, Novák, Pokorný, Stinka, Nový, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Novotný, Boháček.