Lev v prvním utkání zvítězil v Mělníku 4:3 v prodloužení, a protože se čtvrtfinále hraje jen na dva vítězné zápasy, Junior se hned na začátku vyřazovacích bojů ocitl na hraně nezvratného pádu. Pokud chtěl z propasti vystoupit, musel vyhrát.

Jenže se tak nestalo. Mělník inkasoval v první třetině z přesilovky, na 1:1 vyrovnal vzápětí Kašák. Ve druhé třetině Slaný využilo další početní výhodu a zkraje poslední dvacetiminutovky domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Jiskru naděje vykřesal svým druhým golem Kašák, více už ale hosté nestihli a končí překvapivě před branami semifinále.

Junior se tak v sezoně 2017/2018 zlatého hattricku nedočká a jediným klubem z Mělnicka, který v aktuální sezoně ještě bojuje, jsou Kralupy. HK dnes v 19.00 odstartoval v Kladně bitvy v baráži o postup do krajské ligy.

Čtvrtfinále play off: Junior Mělník – Lev Slaný 0:2 na zápasy (3:4 pp., 2:3).