Mělník / Do úvodního buly nové druholigové sezony zbývají ještě více než tři měsíce. Na nedávném aktivu klubů už ale spatřila světlo světa nová, téměř revoluční podoba soutěže. Nejen ta, ale i probíhající příprava a posílení týmu byly hlavním námětem několika otázek pro trenéra HC Junior Mělník Petra Brdičku, který potvrdil, že mělnický tým povede také do druhé sezony ve třetí nejvyšší soutěži.

Jak probíhá suchá příprava týmu?

Probíhá od května a v podstatě stejně jako před rokem na zimním stadionu na Hvězdě. Do čistě letního čtyřdenního tréninkového cyklu je zapojena posilovna, spinning, výběhy a cvičení na rychlost a dynamiku.

Účastní se celý kádr?

Celý kádr kompletní není, momentálně je v přestavbě. Kromě nových mimopražských hráčů se účastní jen základní kádr z loňské sezony doplněný o Martina Maříka, který k nám přichází z Benátek, kde patřil v posledních dvou sezonách k nejlepším hráčům. Ostatní hráči trénují v místě bydliště většinou ještě s bývalými oddíly.

Můžete navnadit fanoušky nějakými dalšími jmény nových posil?

Kromě toho Maříka bych opravdu jen nerad prozrazoval, příchody ještě nejsou zcela dotažené.

Co říkáte na nový model soutěže, který počítá jen se dvěma skupinami, přičemž Mělník čeká na „západě“ hned devatenáct soupeřů?

Bude to hodně náročné na finance, protože přibude cestování. Co se týká vlastních zápasů, tak stejný model byl ve druhé lize asi před sedmi lety. Co to přinese, to se teprve ukáže. Každopádně přibude těžších zápasů. Kádry účastníků se mění, přibudou nováčkové jako Česká Lípa. Síla týmů se tak nedá předem určit. Víc budeme vědět po přípravných zápasech našich i soupeřů.

Jakou podobu soutěže prosazoval na aktivu klubů HC Junior?

O chystané změně jsme vůbec nevěděli a co vím, tak tato informace minula více klubů.

Jak si klub poradí s další novinkou, kterou je povinnost mít na soupisce ke každému utkání alespoň pět hráčů mladších 22 let?

Po téhle stránce budeme sázet na nově vznikající spolupráci s Libercem a trvající s Mladou Boleslaví. Myslím, že v tom nebude problém. Jsem jen pro, aby mladí kluci dostávali příležitost, ne však tím, že jsou mladí, ale že mají určitou výkonnost.

Kam by mohly v nové sezoně vystoupat ambice týmu?

Na cíle je zatím ještě brzy. Rozhodně ale chceme hrát lépe než v nadstavbě minulé sezony, kde jsme skutečně dojeli na to, že jsme měli úzký kádr. Cíle by měl stanovit výbor, ale až po uzavření přestupů. Každopádně chceme hrát hokej, na který by chodili lidi a který by mělo smysl dělat.

Bude mít klub dostatek peněz? Po Mělníku se šeptá něco o novém hlavním sponzorovi…

Zatím ještě není ani tato kapitola uzavřená, takže bych se o tom z pověrčivosti nerad zmiňoval. Nechci to zakřiknout.

Přípravné zápasy HC Junior Mělník

12. srpna: venku Klášterec n. O., 15. srpna: doma Nymburk, 19. srpna: venku Řisuty, 22. srpna: venku Česká Lípa, 26. srpna: doma Klášterec n. O., 29. srpna: doma Česká Lípa, 2. září: venku Nymburk, 7. září: doma Řisuty, 13. září: 1. kolo 2. ligy Západ - venku Rokycany