Hostující Pulkrab udeřil jako první, domácí ale Cafourkem a Šnajdrem otáčeli ještě během první třetiny. Druhá část změnu skóre přes vyrovnaný boj s velkým nasazením nepřinesla. Od začátku se po vyrovnání Černošic začínalo znovu hned zkraje třetí periody.

Zaplněné tribuny vybičovaly oba týmy k maximálnímu výkonu, hra nahoru dolů s rušnými momenty před oběma brankami nakonec odměnila svěřence trenéra Stinky. Hrdinou večera se stal útočník Jan Vernek, který dorážkou do odkryté brány odpálil velkou mělnickou radost.

Závěrečné vteřiny úvodního finále krajské ligy mezi Mělníkem a Černošicemi (3:2). | Video: Luboš Kurzweil

„Celý zápas byl vyrovnaný, rozhodla maličkost a vyhráli jsme,“ podělil se o své dojmy obránce Junioru Kryštof Kapoun. Výhra domácí hřála o to víc, že před utkáním museli řešit marodku. „Museli jsme to nějak poslepovat. Snad už to na sobotu bude lepší,“ zmínil Kapoun. K výsledku podle něj pomohla i znovu skvělá divácká kulisa. „V tak vyrovnaném utkání je to pro nás určitě velká podpora, která nás žene dopředu.“

Dalším faktorem pohledného a otevřeného boje byl podle jednadvacetiletého hráče samotný soupeř. „Proti Černošicím se nám určitě hraje lépe než s ostatními soupeři v play-off. Je to hokejovější,“ zmínil nejproduktivnější obránce Mělníka v základní části.

Se spoluhráči se v sobotu pokusí finále ukončit. „Na jejich domácím ledě, kde je užší hřiště než u nás, to ale bude těžký boj. Domácí jsou na to zvyklí, ale my pojedeme vyhrát,“ dodal Kryštof Kapoun.