V tradičních žlutých mělnických dresech vyjeli na led mimo jiné i brankář Vokurka nebo útočník Pekárek. A oba zkušení borci, kteří bojovali za Mělník i při jeho zatím posledním účinkování v mistrovských soutěžích (2. liga), byli proti poslednímu celku právě skončeného ročníku nejnižší krajské soutěže vidět.

Vokurka hned v úvodu zlikvidoval trestné střílení, kterému předcházel jeho faul na jednoho z hostujících útočníků. Pekárek byl autorem vůbec prvního gólu obnoveného týmu, kterým vyrovnával na 1:1. Přestože pak Krejsa přidal i vedoucí branku domácích, odcházelo se na první přestávku za vyrovnaného stavu 2:2.

Poslední slovo v gólově bohaté první třetině totiž měli hosté. Po změně stran Heran, jeden z několika hráčů aktuálně působících jen v „odborářské“ lize, vrátil vedení na domácí hole a po zbytek zápasu už branka nepadla. V závěru mohli Mělničtí o výhru přijít. Tři sekundy před koncem ale zamířil hostující útočník sám před brankářem pouze do tyče.

Další zápas v Mělníku plánují na pátek 18. března. Jméno soupeře zatím není známé. Účelem obou zápasů je otestování zhruba čtyř desítek potenciálních uchazečů o dres HC Junior, který by měl od nové sezony hrát nejnižší krajskou soutěž. Cílem klubového vedení je v horizontu tří až pěti let vrátit na soutok druhou ligu.

HC Junior Mělník – HC Benátky n. J. B 3:2 (2:2, 1:0, 0:0). Branky Mělníka: Pekárek, Krejsa, Heran. Diváci: 120.