Hosté do utkání vstoupili vlažněji. Dvě ubráněná oslabení téměř za sebou jim ale nejspíš pomohla. Z následného tlaku vytěžili několik dobrých střel, branku nikoli. Vyloženou šanci ale neměli ani domácí, takže se napoprvé odcházelo do kabin za bezbrankového sta­vu.

Především co nejdéle nedostat gól. Pokyn hostujícího trenéra před druhou třetinou zněl jasně, ale minul se účinkem už po půl minutě hry. Zhruba v polovině utkání se ale hostům naskytla příležitost ke srovnání při dvojnásobné přesilovce a Sobotka ji po krásné akci celé pětky využil – 1:1. A protože domácím se při obráceném poměru sil na hřišti skórovat nepovedlo a neujaly se ani další akce, platil vyrovnaný stav i po 40 minutách.

Rozhodnutí přinesla 54. minuta, kdy se přiklonilo štěstí na stranu hostí. Přesilovkovou střelu Eliáše si totiž domácí gólman po odrazu od zadního mantinelu sám srazil do brány – 1:2. Navzdory náporu kozlů pak Kralupští udrželi nejtěsnější vedení až do konce. Svou další nedisciplinovaností v podobě pětiminutového trestu jim k tomu v závěru znovu přispěli i domácí hráči.

Zápas vůbec přinášel od druhé třetiny tvrdou hru s řadou přesilovek i osobních trestů. Na hostující straně také zůstalo několik bolestivých šrámů, tři body po obětavém výkonu ale kralupské hokejisty právem hřejí.