Sedmadvacátého července má začít příprava na novou sezonu, ale do té doby musí být finančně zajištěn rozpočet klubu. „Bez toho by bylo velkým hazardem soutěž začít,“ upozorňuje manažer klubu Vratislav David.

„Vše začalo relativně dobře. Podařilo se nám získat nového trenéra Martina Rouska. Také hráči měli zájem za Mělník hrát, navíc jsem už měl dohodnutého Kocmana, byla dohoda s Libercem, že nám bude pouštět nejlepší juniory i s Benátkami o střídavém startu některých hráčů, ale bohužel to všechno dostalo povážlivou trhlinu,“ řekl manažer David. Ten už u mužstva ze zdravotních důvodů skončil, ale samotní hráči ho přemluvili, aby ještě pomohl II. ligu v Mělníku zachránit.

Problémy s financováním v klubu dělí do tří rovin – chybějící granty ze Středočeského kraje, nedodržení smlouvy od města Mělníka a také nepříznivý los.
„V minulé sezoně jsme museli zaplácnout chybějící dotaci od města Mělníka penězi od dalších sponzorů. Ty už byly určené na novou sezonu a teď samozřejmě chybí. Postoj města se negativně odráží také od možnosti získání dalších sponzorů, kteří v první řadě reagují na postup města ke klubu,“ dodal Vratislav David.

Nepříjemné je podle jeho slov také údajné nesplacení celé dohodnuté částky městem na provoz zimního stadionu Hvězdě. „Pražský klub chce slíbené finance získat cestou zvýšení nájmu za ledovou plochu,“ vysvětlil.

Další ranou je postoj nového vedení Středočeského kraje ke sponzorování sportovních aktivit. „Středočeská druholigová mužstva měla od kraje v minulých letech zajištěnu pevnou finanční částku, ale vedení pod novým hejtmanem Rathem tuto jistotu klubům vzalo,“ poznamenal manažer HC Junior.

Nepříznivý je k mělnickému klubu i los nadcházející sezony. „Máme ve skupině řadu jihočeských týmů, a tím samozřejmě dojde k navýšení cestovních nákladů. To ještě není to nejhorší. Přicházíme o derby s Roudnicí, Litoměřicemi i Českou Lípou. A to vadí sponzorům, kteří mají v daných lokalitách své aktivity, a tak raději do sponzorování nejdou,“ vyčíslil další ztráty manažer David.

Velice dobře se ke klubu zachovala většina hráčů, kterým není mělnický hokej lhostejný. „Potěšilo mě, když za mnou přišli zástupci hráčů Příhoda, Jakeš, Ondřej David, Kalivoda, Martin Kala, Honza Vokurka, Houdek a Jakub Novák a nabídli mi pomoc. Navíc si sami odsouhlasili snížení odměn včetně cestovného,“ potvrdil manažer.

Čas je neúprosný a sezona hodně ohrožená. „Bez zabezpečeného rozpočtu do nové sezony nejdeme. Bylo by to od nás hodně nezodpovědné,“ tvrdí manažer David a dodává: „V nebližších dnech plánuji řadu jednání s možnými sponzory, ale bude potřeba podpory města. Snad vše dobře dopadne a mělničtí diváci budou moct nadále chodit v hojném počtu na druholigový hokej.“

JAROMÍR HEJNA