Hostům vyšel vstup do utkání. Už ve druhé minutě lovil Vokurka puk ze své sítě. Po nedůrazném bránění ho bekhendovou střelou překonal Bláha. Mělničané se ale rychle oklepali a už v šesté minutě bylo srovnáno po překvapivé střele Jakeše, na kterou gólman Kubiš ani nestačil pořádně zareagovat.

Domácí pak byli až do první sirény aktivnější a neustále zaměstnávali hostujícího gólmana. Za svoji snahu byli odměněni druhým gólem, který dal střelou od modré Kašák.

V první polovině prostřední třetiny měli hosté výhodu dvou přesilovek, které je opět dostaly do hry. Hostující snahu o vyrovnání ale zchladil třetím gólem Vrzal, jehož bombu zastavila až síť hostující branky. Dvě minuty před druhou sirénou tečoval Kašákovu střelu před brankářem Krejčí a svým gólem „vyhnal“ z hostující branky gólmana Kubiše, kterého nahradil Pinkas.

Nástup do třetí třetiny domácím vůbec nevyšel. Novákovi stačilo pouhých jednatřicet sekund, aby snížil na rozdíl dvou branek. Hosty gól povzbudil a ti aktivní hrou a neustálým napadáním přišpendlili domácí na dlouhé minuty do vlastní obranné třetiny. Hráči Junioru se stáhli do obranné ulity a bránili dvoubrankové vedení.

Největší zásluhu na tom, že se skóre dlouho neměnilo, měl hlavně brankář Vokurka. Hosté v zoufalé snaze o jeho překonání, odvolali dvě minuty před koncem gólmana a hráli v šesti, ale místo snížení, inkasovali popáté. Důrazný Příhoda, ač tísněný obráncem, objel branku a pohodlně uklidil puk do sítě.

Vzruch přinesl boxerský souboj Klaban – Novák, ve kterém zvítězil na body domácí obránce, ale oba svorně putovali předčasně do kabin. V samotném závěru pak korigoval hostující porážku svým druhým gólem Bláha.

Musíme zapracovat na psychice

Petr Brdička, trenér Mělníka: „I když jsme to před zápasem zdůrazňovali, dostali jsme po chybě hned v úvodu gól a to nebylo pro další vývoj utkání dobré. Ale zvládli jsme to a ve druhé polovině první třetiny jsme už zase hráli docela obstojný hokej. Naše tempo gradovalo ve druhé třetině, kdy jsme soupeře jasně přehrávali. Kdyby byla třetina o něco delší, myslím si, že bychom už v ní rozhodli o vítězství. Hráli jsme tou dobou vynikající hokej. O přestávce před třetí třetinou jsme hráčům zdůrazňovali, aby nepolevovali v koncentraci. Bohužel ale hned v úvodu jsme inkasovali nešťastný gól, který měl velký vliv na psychiku hráčů. Mužstvo bojovalo, ale někdy spíš samo se sebou. Hráli jsme křečovitě se strachem o výsledek a z toho pramenily chyby v rozehrávce. A to i od zkušených hráčů. Vůbec na psychice a sebevědomí hráčů musíme dále zapracovat, nebylo to poprvé. Jinak ale soupeř byl určitě silný. Má ve svém středu několik exligistů. Hlavně druhý útok vedený Bláhou hrál velice dobře.“

HC Junior Mělník – IHC Písek 5:3

Branky a nahrávky: 6. Jakeš (Kalivoda), 17. Kašák (David, Příhoda), 31. Vrzal (David), 38. Krejčí (Kašák, R. Kala), 60. Příhoda – 2. Bláha (Slavík), 41. Novák, 60. Bláha. Rozhodčí: Wüntherle – Žemlička, Špůr. Vyloučení: 3:4, navíc Klaban (MEL) a Novák (PIS) na 5 min. + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 300. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:2. HC Junior: Vokurka – Krejčí, Klaban, Boháček, Vrzal, Drbohlav, Kašák – M. Kala, R. Kala, Kalivoda – Nosek, Jakeš, Ambroz – Příhoda, David, Tondr. (Hanousek, Sladký, Vach, Freisler).