Mělničtí po dlouhé době nevstupují do soutěže jako obhájce prvenství. A zdaleka nejde o jedinou změnu.

Na soutoku se během dlouhé soutěžní přestávky obměnil kádr i realizační tým. Jeho šéfem se na startu přípravy stal Jiří Škubal. Speciálnější pro něj nejspíš bude zápas s Čáslaví, kde působil v minulé sezoně. Za sebou má ale také trenérské zkušenosti z Řisut, či mládežnických kategorií Sparty a Hvězdy Praha.

Kádr bez některých opor minulých let (Příhoda, Cafourek, Vernek, Drábek, Kašák, Kotek, Nesládek) doplnila sedmička hráčů ročníku 1999 (Stinka, Lenc, Vaněk, Kříž, Cicvárek, Valda, Škarohlíd). Mládeží v klubu prošli také navrátilci Arazim a Kulhánek (ročník 1991). Z Letňan zamířil Tomáš Husák (ročník 1996) a z Liberce Albert Janele (1997), který má zkušenosti nejen z juniorské ligy, ale za Benátky nakoukl už i do druhé nejvyšší soutěže dospělých.

V přípravě se Mělnickým dařilo především střelecky. Ve čtyřech zápasech nastřádali 26 gólů. Skutečnou formu ovšem odhalí až mistrovská utkání, do nichž Junior vstoupí doma proti Rakovníku. Týden předtím Mělničtí zrušili kvůli marodce závěrečný test na ledě druholigového Jablonce.

Program v 1. kole krajské ligy
HC Junior Mělník – HC Rakovník (sobota 17.30)
HC Buldoci Neratovice – SK Černošice (sobota, 18.30)
HK Králův Dvůr – HK Kralupy (sobota 17.00, stadion Beroun)

KOUČ NOVÁČKA VELKOU MOTIVACÍ PRO SOUPEŘE

V Kralupech se na vyšší soutěž chystali po čtyřech letech. Nováček stihl v přípravě šest zápasů. Kromě úvodního proti Slanému sváděl v odvetě se Lvy i následně s béčky Benátek a Litoměřic vyrovnané a rovněž gólově bohaté souboje.

K premiéře do Berouna, kde je doma Králův Dvůr, tak nejede bez šancí na premiérový bodový zisk. Připravit se ovšem musí na soupeře, jehož kádr prošel v létě výraznou obměnou. Na svědomí ji mají především příchozí mladí hokejisté, kteří hráli stejnou soutěž za PZ Kladno.

Kralupskému kouči, čerstvému padesátníkovi Josefu Zajícovi (dodatečně gratulujeme), hned úvodní kolo postaví do cesty prvního z řady starých známých. Trenérem Králováku je další bývalý Kladeňák Jan Kruliš.

„Je jasné, že s Pepou nechci prohrát, a proto jsem vypsal taky svačinu do kabiny za vítězství. Je to super takto se potkávat a moc se na zápas těším,“ hodil rukavici o dva roky staršímu kamarádovi.

Papírově nejsilnějšího soupeře na úvod schytali neratovičtí Buldoci. V jejich domácím „výběhu“ se představí Černošice obhajující prvenství v soutěži.

Zatímco ostatní týmy v týdnu před prvním mistrákem ladí formu už jen v rámci tréninků, svěřenci šéfa klubu a kouče Martina Chabady odehráli ve středu ještě svůj třetí přípravný mač. Podlehli v něm HC TNP Praha 3:7.

Ve druhé sezoně v lize by Chabada se svou smečkou rád dosáhl na metu, která po zlepšených výkonech ve druhé části loňské soutěže jen těsně unikla. „Chtěli bychom do play-off,“ hlásí.

Jednoduché to ovšem nebude, přestože už v Neratovicích na rozdíl od loňska vědí, co čeho jdou. „Soutěž dostává stále větší prestiž. Víme, že ostatní týmy posilovaly. Kluci v některých už jsou placení. Nebude to žádná legrace,“ uvedl bývalý sparťan. Rovněž jeho tým v přípravě testoval některé nové tváře. Zda se stanou posilami, se teprve ukáže. „Plus minus jsme zůstali ve stejném složení. Možná přijdou dva kluci. Uvidíme i vzhledem k jejich práci, jak to s nimi bude dál.“