Mělník vstoupil do zápasu výborně – domácího brankáře Vávru prostřelil už ve čtvrté minutě Jan Vernek. Příbram sice zanedlouho vyrovnala díky Svobodovi, ale ještě v úvodní dvacetiminutovce hostům vrátil vedení Tomáš Havel.

Junior střílel branky i ve druhé třetině. Nejprve zvýšil na rozdíl dvou tref Petr Litera a počtvrté překonal Vávru Martin Příhoda. Příbramští už dokázali jen snížit a v závěrečné fázi navíc inkasovali ještě jednou, na konečných 5:2 upravil z pohledu Mělníka druhým gólem Příhoda.

„Utkání jsme vyhráli, takže se mi hodnotí dobře. Sestava se sice lepila hodně obtížně, ale vrátil se nám brankář Vokurka a to je pro kluky obrovská vzpruha, jsou mnohem jistější. Příbram dobře napadala, dobře bruslila, góly jsme ale dávali my. Mám také radost z toho, že se konečně trefil Honza Vernek. Snad už mu to tam teď bude padat častěji,“ netajil spokojenost kouč Jan Boháček.

HC Příbram - HC Junior Mělník 2:5 (1:2, 1:2, 0:1). Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Arnošt), 36. Dragoun - 4. Vernek (Prejza), 13. Havel T. (Příhoda), 22. Litera, 34. Příhoda, 60. Příhoda (Havel T.). Vyloučení: 4:2, bez využití. Diváci: 140.

Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Chvátal, Novák, Kubica, Nesládek, Cafourek - Havel T., Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl.