Útočník Roman Kala byl strůjcem vítězství hokejistů Mělníka v utkání druhé ligy skupiny Západ 4:1 nad Litoměřicemi. První tři góly svého celku sám vstřelil a na poslední přihrál. V tabulce tak klubu pomohl k posunu na šesté místo.

Úvod zápasu byl ze strany domácího Junioru rozpačitý. Nedařila se rozehrávka a vázla kombinační hra. Hosté toho dokázali využít už v 8. minutě Horeskem. Ve druhé části první třetiny se ale už domácí pomalu dostali do tempa a Romanem Kalou vyrovnali.

Ve druhé třetině už byli domácí jasně lepším mužstvem. Na ledě se střelecky dařilo vedoucímu prvního útoku Romanu Kalovi, který přidal další dvě branky. V závěrečném dějství už domácí kontrolovali vývoj utkání a v závěru zasloužené vítězství korunovali čtvrtou brankou z hole Kalivody.

„Začátek utkání nám nevyšel. Hráčům chvíli trvalo, než se dostali do svého tempa a museli dotahovat soupeřovo vedení. Od druhé třetiny jsme ale měli vývoj zápasu pod kontrolou. Litoměřice se prezentovaly velice dobrou hrou. Mužstvo je tvořeno se starších hráčů, kteří jsou vhodně doplněni o juniory s Ústí nad Labem,“ pochválil soupeře trenér Petr Brdička.


Branky: 20., 31. a 39. R. Kala, 58. Kalivoda – 8. Horejsek. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0. Junior: Vokurka (Houdek) – Pešek, Krejčí, M. Kala, Cafourek, Dobiáš, Wagenhofer - Kalivoda, R. Kala, Buriánek – J. Rousek, Stinka, Příhoda – Nosek, O. David, Vlk (Hořák).