„Domluvili jsme se vcelku rychle, protože zájem byl oboustranný. Když mi Lukáš Luňák nastínil představy, jak by to mělo letos fungovat, tak nebylo co řešit,“ prozradil Husák pro klubový web Jestřábů.

„Jsme moc rádi, že jsme získali takto ofenzivně laděného obránce. Věříme, že naváže na sezony, kdy patřil k nejlepším obráncům soutěže, a stane se u nás hlavním pilířem v zadních řadách. Jeho vůle, chuť a motivace rozhodne,“ uvedl nový kouč Prostějova Aleš Totter.

Zkušený 31letý obránce u Jestřábů působil v letech 2014 – 2016. Následoval odchod do Ústí nad Labem, odkud se na závěr sezony 2017/2018 přesunul do slovenských Nových Zámků. Ve Frýdku se poté objevil v následujícím ročníku, životní období ale prožil Patrik Husák posléze v barvách Poruby. V 58 utkáních nasbíral 40 kanadských bodů (8+32).

„Společný cíl je hrát co nejvýše a udělat pořádný úspěch. Také se těším hlavně na kluky, protože s půlkou týmu jsem hrál. Myslím si, že budeme dobrá parta a to je hlavní základ pro úspěch,“ věří po návratu na Hanou odchovanec Kralup nad Vltavou, který v dorosteneckých a juniorských letech nastupoval za pražskou Spartu, za kterou také poprvé nakoukl do extraligy. Tam odehrál celkem 77 utkání.