První třetina přinesla podobný obrázek, jakým se aktuální lídr soutěže prezentoval v předchozích zápasech: útočný hokej, dostatek pohybu a branky v soupeřově síti.

Ta první začala u Rebra a přes střílejícího Vojtěcha Fialu skončila u dorážejícího Tůmy. Na tribuně ještě snad ani nedozněly oslavy, když Nový po přihrávce Verneka prostřelil hostujícího gólmana podruhé.

Až pak se hosté trochu osmělili a brankář Vokurka musel řešit první dvě vážné situace. Na konci 16. minuty ale hosté při vlastní přesilovce inkasovali třetí gól, když finální přihrávku Herana usměrnil za kladenského brankáře Stinka.

Po přestávce pokračovali Mělničtí v nastoleném trendu. Znovu gólová byla spolupráce Vočadla, Herana a Stinky.

Pak ale domácí zařadili „neutrál“ a na jejich hole se vkradla nepřesnost a lehkovážnost. Prvním varováním byl únik dvojice soupeřů při mělnické přesilovce, Vokurka ale svůj tým ještě podržel. O tři minuty později však kapituloval.

Jeden z hostů si vybruslil z rohu a přes bránícího hráče snížil na 4:1. Domácí znervózněli a do tempa z první třetiny se už nedokázali dostat. Druhé brance hostí předcházela hrubá chyba v rozehrávce, kterou hostující hráč tváří v tvář Vokurkovi bez zaváhání využil – 4:2. Hosté ožili a začali domácím zle zatápět. Druhá přestávka tedy přišla Mělnickým vhod.

Kdo čekal jiný obraz hry v poslední třetině, musel být zaskočen. Nepřesnosti a málo pohybu na domácí straně neustaly. Nedůslednost domácích stála za i za další brankou Kladna – Mělničtí nedokázali pod tlakem opakovaně vyhodit ze třetiny, i když na to šance měli, a hosté byli na dostřel – 4:3. A Vokurka se následně musel přičinit, aby s domácími nebylo ještě hůř.

Další snahu agresivně a v tempu hrajících hostů naštěstí pro domácí, jejichž rozehrávka postrádala přesnost, oslabila tři vyloučení. Poslední šance se hostům naskytla minutu před koncem. Při vyloučení Herana odvolali brankáře a tlačili se za vyrovnáním. To se jim ale nepovedlo…

HC Junior Mělník – HC Kladno 88 4:3

Branky:Stinka 2, Tůma, Nový – Šimáček, Novák, Skála. Vyloučení: 6:9, bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 3:0, 1:2, 0:1. Mělník: Vokurka (Sejkora) – T. Fiala, Novák, Techlovský, P. Pokorný, Rebro, V. Fiala, O. Pokorný, Stinka, Nový, Vernek, Heran, Vočadlo, Tůma.