Po dobře odehrané první třetině byl Koblischke v domácí bráně téměř nezpocen a na ukazateli skóre svítilo 1:0. Jedno z přečíslení totiž Hořák zakončil dobrou střelou a nekrytý puk v brankovišti pohodlně doklepl do sítě Jarkovský.

Ve druhé třetině domácí plánovali soupeře, v jehož řadách bylo více starších hráčů, "uhnat". Účinky byly vidět v podobě několika faulů Žabonos, zvýšeném počtu domácích šancí, ale především ve vylepšenínáskoku.

Nejdříve Mojžíš po asistenci Šaršeho ukázkovým blafákem do backhandu zakončil samostatný nájezd. Třetí branka padla po přízemním nahození Eliáše od modré a nedorozumění obránce Žabonos se svým brankářem.

Od té doby se ale začala kralupská hra zhoršovat a nepomohla ani tuplovaná přesilovka, která zůstala bez využití. A hosté nabídkou ke zdramatizování zápasu nepohrdli. Koblischke už nebyl v bráně zdaleka tak zmrzlý, ale až do 48. minuty držel hostující střelce na uzdě.

Na puk dorážený ze vzduchu ovšem dosáhnout nemohl. I druhé branky hosté docílili “baseballovým“ způsobem, tentokráte v přesilovce tři minuty před koncem.

Vyrovnat už se jim naštěstí pro domácí nepodařilo ani v power-play. Pozápasová „vánoční besídka“ domácích hráčů se tak nesla v duchu oslavy velmi vydařeného dosavadního průběhu soutěže.