Mělník si týden po báječném představení se Slaným (prvním v sezoně s čistým kontem) může doma vyšlápnout na další elitní tým soutěže. Čáslav je dokonce už několik týdnů prvním a zatím jediným jistým účastníkem play-off. I tak své soupeře dál drtí a na soutok přijede už pro deváté vítězství v řadě. Domácí ovšem budou proti. Přestože páté příčce naposledy odskočili na čtyři body, čtvrtfinále ve vyrovnané konkurenci ještě zdaleka zajištěné nemají.

Soupeři, který se v posledních týdnech potkal s dobrou formou, budou čelit také Kralupští. Nebýt dodatečné kontumace zápasu s Žabonosy, ztrácelo béčko Mladé Boleslavi na východě jediné vítězství na nejlepší čtyřku. Hlavní trenér Kralup soupeře tradičně neřeší. „Mělo by nám být jedno, proti komu hrajeme. Jsme na tom tak, že si musíme hrát to své. Dlouho jsme hráli výborně, možná je dobře, že nás teď potkala v Černošicích poměrně velká facka,“ vyhlíží nejbližší duel Josef Zajíc.

Do tuhého už začíná jít Neratovicím. Ukousnout ze čtyřbodové propasti na nejbližšího soupeře mohou Buldoci proti čtvrtému Benešovu. Pokud naváží na výkon ze závěrečné třetiny nakonec těsně neúspěšné stíhačky s Příbramí, nemusejí být proti lvům bez šance.

Víkendový program krajské ligy

Sobota: 16.30 Černošice – Velké Popovice, 17.00 Králův Dvůr – Vlašim, HC Příbram – Kutná Hora, 17.30 Mělník – Čáslav, 18.15 Kralupy – Ml. Boleslav B, 18.30 Neratovice – Benešov.
Neděle: 17.30 Slaný – Žabonosy, Rakovník – Poděbrady.