Na začátku týdne oznámilo vedení hokejového Junioru, že druholigová sezona v Mělníku s největší pravděpodobností nezačne. Jak vnímá existenční problémy jediné ligové soutěže ve městě místostarosta Zdeněk Koudelka?

Co říkáte na nářky hokejistů, že kvůli nezájmu města musel klub použít finance připravené na novou sezonu už v té loňské, a zároveň tím přišel o další eventuální sponzory?

Není to kvůli nezájmu města, to je záležitost dlouhodobé strategie managemantu.

Zástupci HC se nechali slyšet, že bez přispění města je nová sezona ve druhé lize téměř nemožná. Existuje naděje, že by město přece jen mohlo uvolnit nějaké prostředky?

Příspěvek města nevyřeší současný finanční stav druhé ligy. A město nemůže v současné finanční situaci financovat kompletní rozpočet druhé ligy.

V týdnu probíhala určitá jednání mezi zástupci města a klubu. Můžete přiblížit jejich průběh a hlavně výsledek?

Jednání bude pokračovat ještě ve středu 5. srpna. Dílčí závěry zatím nechce ani jedna ze stran prezentovat.

Příznivci ještě vidí naději ve čtvrtečním mimořádném zasedání zastupitelstva. V oficiálním programu je ale pouze s hokejem zdánlivě nesouvisející bod „přijetí dotace na projekt Napojení přístavu Mělník na silnici I/16“. O hokeji se tedy jednat nebude?

Ano, čtvrteční zasedání zastupitelstva města tento bod nemá na programu jednání.

Kolik město v minulosti přispělo druholigovému hokeji a kolik v letošním roce?

V minulosti milion a čtvrt a v letošním roce nula.

Hokejisté se potýkají s finančními problémy, futsalisté hrají první ligu v Neratovicích, fotbal se hraje nanejvýš na úrovni krajské I. A třídy. Co je příčinou toho, že v Mělníku není vrcholovému sportu všeobecně příliš přáno?

Sportu respektive sportovním organizacím město přispívá každoročně podle pravidel, která schválilo zastupitelstvo města. V roce 2009 to je částka 1,9 milionu korun. Nemyslím si, že je to částka malá, přesto si myslím, že by tato částka mohla být vyšší. Problém je ale obecně v nedostatku peněz. Pokud by město mělo dostatečné finanční rezervy, myslím, že zastupitelé by proti vyšší částce do sportu neměli výhrady.