V neděli vás sežereme i s hokejkama! I takové vzkazy příznivců mělnického hokeje se v týdnu objevily na diskuzi internetových stránek roudnického hokejového klubu. Svědčí to o jediném – druhé polabské derby letošní druholigovém sezony je za dveřmi. Mělník hostí Roudnici už dnes.

Hosté budou mít domácím co oplácet. V prvním duelu podlehli 4:2. Budou to však mít nesmírně těžké. Mělničtí v šesti domácích utkáních v řadě neprohráli, a to nastoupili i proti dvěma nejlepším celkům soutěže Děčínu a Rokycanům. Naopak Roudničtí bodovali na cizím hřišti jen jednou zkraje sezony. Nejen proto se hostující trenér do Mělníka dvakrát netěší.

„Vlivem zranění mám málo hráčů. Bohužel budu muset tým doplnit i o borce z béčka. Bude to pro nás super těžké utkání,“ vysvětlil roudnický Zbyněk Pour, který by bral všemi deseti i bod.

Remíza by určitě byla málo pro domácí, kteří chtějí podle jednoho z trenérů ze čtyř zápasů, které zbývají do konce roku, urvat co nejvíc. „Na místní derby které má tradičně větší náboj, se moc těšíme,“ hlásil mělnický Luboš Svoboda. Ten má spolu s Petrem Brdičkou k dispozici kompletní kádr, případné posily z Mladé Boleslavi budou řešeny až po dnešním utkání první ligy.

V prvním vzájemném utkání podal v dresu soupeře i přes porážku výborný výkon nestárnoucí Richard Žemlička, který je spolu se Šrekem největší osobností Roudnických. Oba by měli dnes nastoupit. „Určitě se jich nebojíme a nechystáme na ně žádnou osobní obranu,“ dodal Luboš Svoboda na adresu bývalých sparťanů.

O velké rivalitě soupeřů svědčí mimo jiné i počet 21 menších trestů udělených při říjnovém měření sil v Roudnici.