V aktuální sezoně hrají pod mělnickou vlajkou soutěže řízené Českým svazem ledního hokeje týmy juniorů, dorostu, starších a mladších žáků, 5., 4., 3. a 2. tříd. Prezident klubu Martin Kylar prozradil, jak se týmům daří i záležitosti okolo chodu klubu.

„S výsledky u mládežnických týmů jsme v celku spokojeni, nejlépe se daří 4. třídě, mladším žákům a dorostu. Všichni jsou ve svých soutěžích na třetím místě. Zklamáním je snad pouze tým juniorů, který již ztratil naději na postup do vyšší soutěže, což bylo cílem letošní sezony. Když se to nepodařilo letos, budeme pracovat s mladými hráči a o postup se popereme v příští sezoně.“

Daří se v Mělníku nábor nových adeptů hokeje?

Ano. Nepřetržitý nábor ve stálých časech již čtvrtou sezonu se nám vyplácí. V letošní sezoně jsme zaregistrovali dvacet nových hráčů ve věku od šesti do osmi let. Na příští sezonu by situace měla být obdobná. Díky dobré práci všech trenérů a funkcionářů se nám podařilo doplnit o několik hráčů i týmy 5. a 4. třídy, které měly velmi nízký počet.

Zajistit chod tolika družstev jistě stojí nemalé peníze?

Na letošní sezonu bylo nutno zabezpečit celkový rozpočet ve výši kolem 1,8 milionu korun na provoz mládežnických mužstev. Největší položka padne na pronájem ledové plochy na tréninkové jednotky i mistrovské zápasy. Dále nemalé náklady vynaložíme na dopravu, rozhodčí, pořadatelskou a zdravotní službu a na další režijní náklady.

Bez přispění sponzorů byste takový rozpočet asi sotva naplnili?

Hlavními sponzory jsou Kooperativa pojišťovna, kde patří dík řediteli agentury Praha Milanovi Houžvicovi a OEZ Letohrad. Dalším významnými sponzory jsou Porcela Plus, RDÍ Press, Auto Krejsa. Poděkování patří i mnohým dalším, bez jejichž menších darů bychom se neobešli. Na chod klubu pravidelně přispívají i rodiče hráčů. Na výhodných cenách za pronájem ledové plochy jsme domluveni s provozovatelem zimního stadionu Hvězdy Praha.

Jak se podílí město Mělník?

Trochu mě mrzí přístup města, jehož jméno reprezentujeme. Na chodu mládežnických mužstev se podílí ročním příspěvkem ve výši 190 tisíc korun.