Úspěšné tažení hokejových dorostenců Kralup loňskou sezonou zastavil až v kvalifikaci o první ligu B tým Liberce. S plným nasazením vstoupili mladíci i do letošního ročníku krajského přeboru – nyní už v kategorii juniorů.

Cíl navázat na úspěch i ve vyšší věkové kategorii se daří nad očekávání, přestože z jádra loňského juniorského týmu zbyli asi jen dva až tři hráči. Tým doplněný právě dorostenci doma před týdnem přehrál vedoucí Benátky (2:0) a na soupeře se bodově dotáhl. A to mají ještě Kralupští k dobru zápas s Louny.

Kluci překvapili dosavadními výkony nejen trenéra Milana Hanouska, ale i soupeře, kteří s nimi musejí počítat.

„První rok v juniorské soutěži měl sloužit k určité aklimatizaci. Mám radost, že se daří,“ pochvaloval si kouč, který nechce v týmu vyzdvihovat jednotlivce. Z pohledu do statistiky zápasů a kanadského bodování by si prý každý mohl udělat patřičný obrázek.

„Družstvo vidím jako dobrou partu. Chce to občas i cit pro vytvoření jednotlivých pětek,“ poodhalil základ úspěchu Milan Hanousek. Ten by se nebránil ani dalším posilám.

Úroveň posledních družstev v lize totiž bývá srovnatelná s výkony těch, kteří usilují o postup. Baráž ale většinou dopadne záchranou zkušenějších ligistů. „Boje o ligu, které jsou našim cílem, budou rozhodně těžké. Pro krajský juniorský přebor máme kvalitních hráčů dostatek. Na postup je to ale objektivně řečeno málo, ale kluci se lepší zápas od zápasu. Ti, kdo jsou talentovaní, odešli a raději sedávají nečinně v první juniorské lize na lavičce. V krajském juniorském přeboru mají naopak možnost okusit radost z vítězství. Věřím, že se do Kralup někdo takový vrátí, ale nově příchozí během sezony, i když přijde zpět do krajské soutěže z ligy, se jen těžko zapracovává do již kompaktního mužstva,“ uzavřel lodivod.

O tomto víkendu čeká kralupský celek bodová povinnost na hřišti předposledních Černošic.