Mělník - Hokejisté Junioru mají formu jako hrom. Potvrdili ji i ve středečním utkání s Děčínem, které se pro ně nevyvíjel zrovna nejlépe. Nakonec z toho bylo dvoubodové vítězství, po kterém se domácí vyhoupli na samé čelo tabulky druhé ligy Západ.

„Hráli jsme proti silnému soupeři, který bude atakovat přední příčky. Zvlášť jeho první útok je dobrý a v zápase nás přehrával,“ sportovně uznal kvalitu soupeře domácí trenér Petr Brdička.

Junior šel už ve druhé minutě do vedení po nájezdu dva na jednoho. Chamrád našel najíždějícího Jakeše a tomu stačilo jen správně nastavit hůl. Rychlý gól ale spíš vyburcoval k lepší hře hosty.

„Po rychlém vedení jsme se vytratili ze hry. Děčín měl rychlý přechod přes střední pásmo a dobrou kombinací se jeho hráči dostávali do šancí. Jen díky Vokurkovi, který nás v této fázi podržel, jsme neinkasovali víc gólů.“

Postupem času ale hosté ubírali na aktivitě a od poloviny třetí třetiny i v prodloužení už zase dominovali domácí. „V poslední třetině jsme se zmobilizovali, kluci hráli nadoraz. V samém závěru prodloužení mohl rozhodnout Krejčí. Body jsou pro nás velice důležité, ale zůstáváme na zemi,“ ujišťuje Brdička.

Zápas nedohrál pro zranění obránce Kašák, ale k sobotnímu utkání v Táboře by měl být k dispozici. Další dobrou zprávou pro mělnické trenéry je, že se příští týden do přípravy zapojí i brankář Houdek a za týden až deset dnů by mohl začít s lehčím tréninkem i obránce Vrzal.

V sobotu odjíždí nový lídr soutěže k těžkému utkání do Tábora. „Domácí jsou jedním z favoritů na celkové vítězství ve skupině. Určitě to bude těžké, ale každý zápas je jiný. Jedeme se zdviženou hlavou a nic nedáme domácím zadarmo,“ slibuje mělnický kouč.

O tom, že mělnické hokejisty nečeká v Táboře procházka růžovým sadem, ví i kapitán Roman Kala. „Jednoduché to nebude. Soupeř je silný, ale my jsme momentálně v čele, takže budeme chtít uhrát co nejlepší výsledek. Jaký bych bral? Hodně bude záležet na průběhu zápasu, možná by byl dobrý i bod, ale uvidíme.“

Loňský nejlepší střelec letos ze své produktivity trochu ubral. Stojí za tím větší vyrovnanost současného kádru, což ostatně potvrzuje i samotný hráč: „Letos neleží veškerá zodpovědnost na našem útoku. Vyrovnané jsou všechny tři lajny a každá je schopná střílet góly. A to je určitě lepší, než spoléhat na několik jednotlivců.“

Jaromír Hejna