Po deseti kolech má nováček na kontě pouhopouhé čtyři body, nejméně ze všech šestnácti účastníků středočeské ligy.

„Hráči byli zvyklí si chodit do utkání pouze zahrát a výsledky byli schopni ovlivnit svými dovednostmi, jež na nižší soutěž stačily. V této fázi se však setkávají se soupeři, kteří nás v dovednostech a taktických schopnostech zatím převyšují,“ přiznal Josef Zajíc těsně před polovinou základní části v rozhovoru pro klubový web.

I když krajská liga svou kvalitou překvapila i samotného bývalého reprezentanta a kapitána Kladna, existuje prý cesta, jak výsledky zlepšit. Vede přes maximální týmový projev. Kouč Zajíc je přesvědčený, že kralupské mužstvo nabírá v tomto ohledu správný směr.

„Herní projev, výkon, disciplína, zodpovědnost a osobní statečnost v zápasech se začínají zvedat,“ nachází pozitiva. „Otázkou je, zda bude náš zlepšený výkon a přístup hráčů stačit k tomu, abychom ve vyšší soutěži setrvali.“

Hubené konto Kralupští dosud obohatili pouze překvapivou výhrou 1:0 v Rakovníku a úvodní porážkou 2:3 na nájezdy na ledě Králova Dvoru. Ve venkovních zápasech paradoxně dokáží delší dobu držet taktiku i příznivý výsledek. Přesvědčili o tom i v minulém utkání, které v Kutné Hoře ztratili až v poslední minutě. Josef Zajíc vidí za větším vzdorem u soupeřů větší koncentraci na zápas a lepší přípravu těsně před ním.

Ke zlepšení by mohl už v dohledné době přispět i přímo na ledě, jak před časem avizoval. Návrat ale sám vnímá jako komplikovanější, než si představoval. „Máme neustále široký kádr a je mi žinantní v této fázi klukům, kteří tvrdě trénují, zasahovat do sestavy. Nicméně to vypadá, že tento čas přijde. Pokusíme se s klukama nastavit takový manuál, aby to vyhovovalo většině hráčů a dokázali jsme společně přispět ke zlepšení.“

Dopřeje se svou partou zatím spíše zkoušeným domácím fanouškům přece jen více radosti už v sobotu 24. listopadu v derby s Neratovicemi?