Vítězství proti Kolínu i Sokolovu byla z kategorie povinných. Z tohoto pohledu Junior cíl stoprocentně splnil. Horší už to bylo s předvedenou hrou. Hlavně slabé výkony ve druhých třetinách se v obou zápasech podobaly jako vejce vejci. Pochvalu mělničtí hráči zaslouží za parádní první třetinu s Kolínem. Na ledě jasně dominovali a Kolínští mohou děkovat pouze domácí impotenci v proměňování vyložených šancí. Je určitě na místě, když se trenéři snaží hráčům vštípit, že úvod utkání je pro jeho další vývoj důležitý a často právě úvod dává ráz celému průběhu utkání.

Hráči si umí v úvodních minutách vynutit značný tlak, soupeře přišpendlí ve vlastním obranném pásmu, ale chybí více gólů. Pokud nastane také v této činnosti zlepšení, poroste i výkon mužstva. K zamyšlení jsou ale výkony ve druhých třetinách. V obou zápasech tahali Mělničané za kratší konec, což bylo především v utkání se slabým Sokolovem zarážející. Oba soupeři toho využili, aby se dostali zpět do hry. V závěru utkání museli hráči vyvinout množství sil, aby vedení uhájili.

„Středeční zápas se v mnohém podobal tomu minulému proti Kolínu. V první třetině jsme hráli opravdu dobře, byli jsme lepší a dali čtyři góly, zatímco soupeř snížil pouze šťastným gólem v přesilovce,“ pochválil hráče za výkon v úvodní třetině trenér Luboš Svoboda, který si nemohl nevšimnout horšího výkonu ve druhé části. „Hráči přestali plnit úkoly, které jsme od nich očekávali, a začali nepochopitelně lítat s hráči soupeře. Nejspíš si mysleli, že už přijde všechno samo, ale samo nic nepřijde. O přestávce jsme museli trochu zvýšit hlas a zdůraznit naše představy. Hráči si to vzali k srdci a v poslední třetině opět soupeře bez problému přehrávali a zaslouženě zvítězili.“

V neděli čeká Junior v Nymburku utkání s dalším mužstvem ze spodu tabulky. Soupeři se v předchozích pěti kolech mnoho nedařilo, získal jen tři body, z toho v posledních třech zápasech nebodoval. To ale nesmí svádět k podcenění. Soupeř má ve svém kádru řadu výborných hráčů a doma je silný. „Nemá cenu přemýšlet nad tím, s kým budeme hrát. Všechno je to strašně vyrovnané, a pokud chceme uspět, musíme se snažit porazit každého. Je pravda, že Nymburku odešli zkušení hráči, kteří zde byli ze Sparty (Zelenka, Mrňa), ale na to nemůžeme spoléhat. Pochopitelně chceme opět bodovat a co nejvíce se přiblížit osmému místu,“ věří mužstvu kouč Junioru. Mělnické může před utkáním těšit vyprázdněná marodka. Příští týden by měl navíc zkusit lehký trénink i zraněný gólman Fikrt. Nedělní utkání v Nymburku začíná v 17 hodin.

Jaromír Hejna