To svěřenci trenérů Brdičky se Svobodou budou hostit silný Tábor, který v týdnu doma podlehl po samostatných nájezdech Kolínu.

„Tábor je podle mých informací vážným kandidátem na postup. Pro nás je to těžký soupeř, kterého se ale budeme snažit na domácím ledě zdolat,“ burcuje svůj tým mělnický trenér Petr Brdička.

Pro utkání tentokrát už počítá s kompletní sestavou, tedy včetně Boháčka, Krejčího a Romana Kaly, kteří v týdnu dostali volno.
Otazník visí snad jen nad tím, koho trenéři nakonec postaví do branky. V Děčíně i přes tři obdržené góly rozhodně nezklamal brankář Houdek, který zaskakoval za pracovně zaneprázdněnou jedničku Jana Vokurku.

„Výkon v Děčíně, kde dostali příležitost i mladíci, nebyl z naší strany špatný, ale koncovka je stále náš velký problém,“ vrátil se k trochu nešťastné středeční porážce trenér.

V táborské sestavě se s největší pravděpodobností objeví i jedna z osobností historie pražské Sparty i celého českého hokeje Jiří Zelenka, který tým „Kohoutů“ posílil v posledních dnech loňského roku.

„O to bude soupeř silnější. Asi bychom byli spokojeni i s remízou. Série dalších soupeřů bude těžká. Soutěž se nesmírně vyrovnává a každý bod je potřebný,“ řekl trenér Mělníka.

Sobotní soupeř byl vůbec prvním v letošní sezoně, který Mělník porazil. První vzájemné utkání skončilo 3:2.

Doposud Jihočeši nasbírali 48 bodů a v tabulce skupiny Západ jsou na třetí pozici. Mělník má na svém kontě o šest bodů méně a po středeční porážce spadl na osmou příčku. Zápas začne jako tradičně v 18 hodin.